Z ústavu pro studium totality se má propustit skoro pětina lidí | E15.cz

Z ústavu pro studium totality se má propustit skoro pětina lidí

Zdeněk Hazdra
Zdeněk Hazdra
• 
ZDROJ: ctk
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se bude propouštět. Změny se mají týkat především odboru digitalizace, jedno z jeho oddělení má zcela zaniknout. Příští rok v březnu tak v ústavu skončí zhruba dvacítka zaměstnanců, což je téměř pětina ze současného počtu pracovníků. Odbory hovoří o čistce.

Vyplývá to z dopisu, který v pondělí poslal odborovým organizacím nový ředitel ústavu Zdeněk Hazdra. V dopise uvedl, že „odpadnou komplikované a mnohdy absurdní dohady“ mezi ústavem a archivem o tom, kdo o čem rozhoduje, kontroluje a za co zodpovídá. Původně chtělo prý vedení ÚSTR převést zaměstnance do archivu s garancí smlouvy a platu. To se ale nepodařilo.

V dopise se uvádí, že proti tomu některé odbory udělaly kampaň. Odbory podle Vodrážky ale poukazovaly na nezákonnost. Šéf ústavu v dopise napsal, že nezbývá než provést změnu nákladnější a co do sociálních dopadů bolestivější formou.

Zeštíhlit se má také řízení ústavu. Některé odbory ÚSTR s propuštěním nesouhlasí. Místopředseda Nezávislé odborové organizace ÚSTR Miroslav Vodrážka ČTK řekl, že se bude propouštět i přesto, že má ústav o téměř deset milionů korun vyšší rozpočet.

Změny jsou prý jen pokračující čistkou, která začala loni. Připomněl, že v polovině září byl už odvolán ředitel digitalizačního odboru Peter Rendek. „Je to destruktivní činnost, která má nejen personální, ale i systémový a potažmo politický charakter,“ míní Vodrážka.

Problematická digitalizace

Propouštění zřejmě souvisí i s údajnými chybami, které kontrola našla ve více než polovině digitalizovaných materiálů Archivu bezpečnostních složek (ABS). Odbor informatiky a digitalizace se má v ústavu sloučit s ekonomickým. V archivu vznikne nové digitalizační pracoviště a stávající odbor digitalizace v ústavu se zmenší.

Digitalizace bude jak v ústavu, tak v ABS, který odpovídá za archiválie a předkládání badatelům, a bude odpovídat i za digitalizaci, píše se v dopise. Podle Vodrážky se tím ale činnost ústavu a archivu de facto rozdělí, podle zákona mají úzce spolupracovat. „Vedení se bude snažit simulovat, že tady (v ústavu) digitalizace probíhá. Ve skutečnosti to budou realizovat v archivu a tady se zbaví dvou desítek zaměstnanců,“ komentoval Vodrážka.

Každý propuštěný dostane pět platů. Zdaleka ne všichni zaměstnanci však budou moct přejít do ABS. „Archiv totiž o většinu nemá zájem. Na trhu práce snadno najde kvalifikovanější, a protože platy v archivu jsou obecně nižší než v ústavu, nebude nikomu plat zachovávat,“ odpověděl mluvčí ústavu Pavel Ryjáček. Zeštíhlí se i vedení ústavu. Nově by měl zůstat jen jeden náměstek oproti současným dvěma, na tři ze současných čtyř klesne i počet ředitelů odborů. Nový organizační řád má platit od příštího dubna.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video