Za otevřenost trest - Bradáčová dostala stotisícovou pokutu | E15.cz

Za otevřenost trest - Bradáčová dostala stotisícovou pokutu

Za otevřenost trest - Bradáčová dostala stotisícovou pokutu
Ústecká krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová vystoupila 15. května v Praze na tiskové konferenci k zadržení poslance za ČSSD Davida Ratha a dalších sedmi lidí.
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Šéfka vrchního státního zastupitelství v Praze Lenka Bradáčová podle Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) porušila zákon, za zveřejnění platů zaměstnanců dostal její úřad pokutu 100 tisíc korun. ÚOOÚ jí vyčetl, že platy zveřejnila plošně a jmenovitě. Napsaly to dnešní Lidové noviny (LN). Bradáčová s verdiktem nesouhlasí.

„Netýká se to státních zástupců, ale jenom zaměstnanců,“ řekla serveru Lidovky.cz Bradáčová. Zastupitelství pokutu zatím platit nehodlá. „Pokuta je disproporční vzhledem k tomu, jaké úřad ukládal v minulosti, takže užijeme prvního opravného prostředku, který zákon připouští, a to je rozklad,“ doplnila.

ÚOOÚ původně hrozil až pětimilionovou pokutou. Bradáčová se brání, že když reagovala na občanskou žádost zveřejnit platy, jednala v souladu s verdiktem Nejvyššího správního soudu z června 2011.

Bradáčová pobírá hrubou mzdu 108 200 Kč, ředitelé jednotlivých oborů na úřadě zhruba kolem 100 tisíc Kč. Většina kolegů Bradáčové dostává výplatu přibližně 90 tisíc Kč, napsaly dnešní LN.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!