Zemřel cyklistický komentátor Robert Bakalář | E15.cz

Zemřel cyklistický komentátor Robert Bakalář

Robert Bakalář
Robert Bakalář
• 
ZDROJ: CTK/Zehl Igor

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve věku 71 let zemřel dnes známý cyklistický komentátor Robert Bakalář, který ještě minulou neděli provázel svým hlasem na Eurosportu slavný závod Tour de France. Bývalý pracovník Československé televize, časopisu Stadion a organizátor cyklistických závodů podlehl dlouhé těžké nemoci. Informoval o tom Roman Čermák ze společnosti ČS MTB Team.

Bakalář se věnoval cyklistice jako novinář od roku 1965 a byl jedním z průkopníků přímých přenosů. V poslední době se jeho nezaměnitelný hlas linul z linek české verze Eurosportu, kde komentoval všechny významné cyklistické přenosy.

Byl také spoluzakladatelem a ředitelem exhibičního závodu Pražské schody a jednou z duší oblíbeného seriálu na horských kolech Kolo pro život. Napsal také několik knih se sportovní tématikou. Se zákeřnou nemocí bojoval již delší dobu, přesto zvládl odkomentovat celou Tour de France. Ta letošní byla jeho už patnáctou.

Bakalář zemřel dnes ve čtyři hodiny ráno v nemocnici.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.