Česká destilérka Fleret slaví úspěchy po celém světě Česká destilérka Fleret slaví úspěchy po celém světě

2

fotografií

Česká značka Fleret sbírala medaile na alkoholové olympiádě

Č

Česká destilérka Fleret z Frenštátu pod Radhoštěm zabodovala v rámci populární International Spirits Challenge, jedné z nejvýznamnějších a nejrespektovanějších degustátorských světových soutěží, která se již po pětadvacáté konala v Londýně.  

Do klání o medaile přihlásil Fleret pět svých produktů a získal pět ocenění, čímž se stal nejúspěšnějším českým zástupcem v soutěži.  Destilérka Fleret tedy nejen, že letos slaví 170 let od svého založení, ale také úspěchy na světových soutěžích. 

Česká destilérka Fleret slaví úspěchy po celém světěAutor: Fleret
Fleret získal čtyři stříbrné medaile. Beskyd Willi Willi v sobě má čtyřletý 40 % destilát z hrušek Williams. Velmi jemná hruškovice je obohacena o macerát ze zeleného čaje Chun Mee.  Beskyd 1129 Cafe Cafe má decentní tóny čokolády a skrývá 40 % tříletý švestkový destilát s macerátem z jihoamerických kávových zrn typu Arabica a kakaových bobů.

Třetí stříbro si odnesla Réva pálenka, další skvost z produkce Fleretu získává na světových kláních medaile pravidelně. Réva pálenka je 100 % přírodní ovocný destilát z celých vinných hroznů odrůdy Muškátu moravského.

Česká destilérka Fleret slaví úspěchy po celém světěAutor: Fleret
Čtvrtou stříbrnou medaili si odnesla jemná jednodruhová hruškovice Collection 1850 Williams z lahodných, šťavnatých hrušek „Williams Christ-Birne“.

Bronzovou medaili získala Slivovice z řady Collection 1850.