Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Namíchejte si doma drink, kterým si zlepšíte sobotu: Tom Collins

Namíchejte si doma drink, kterým si zlepšíte sobotu: Tom Collins

V

V roce 1875 koloval v New Yorku malý vtip. Bavili se jím gentlemani po barech a šířilo se to rychleji než nahá fotka Kim K. Pokud vedle vás seděl někdo cizí, jen jste se ho zeptal, jestli zná Toma Collinse. Pokud řekl že ne, opáčili jste tím, že by ho dotyčný měl znát, protože o něm Tom prý vypráví opravdu hrozné věci.

Vtip zas tak vtipný není, ale byla to doba před meme a na druhou stranu to byl velice elegantní prank. Ne jako to, co se dnes dává na Youtube. Nicméně, o rok později takhle přišla neznámá osoba do jednoho z barů a naštvaně hledala Toma Collinse. Barman, Jerry Thomas, už to nevydržel a namíchal jednoduchý drink.

Vzal jen gin, citrónovou šťávu a sodu. A tak vznikl drink, který u nás sice moc lidí nezná, ale měl by ho znát každý. Ač se obvykle považuje za letní a osvěžující drink, nikdo neříká, že si ho nemůžete dát kdykoliv.Je k němu potřeba kvalitní gin. To je základ. Pro seznam nejlepších ginů si přečtěte článek tady. Následně je potřeba citronová šťáva. Čerstvá je samozřejmě lepší, jen doporučujeme mít úplně čistou bez kousků dužiny. Ta potom lehce ruší celý drink. No a samozřejmě klasickou sodovku. Buď v láhvi ale pokud chcete být u míchání drinku echt cool, pořiďte si sifon. Obvykle se také do drinku přidává cukrový sirup.

Tom Collins se podává ve vysoké sklenici, kterým se dokonce říká Collins glass. Smícháte 3 díly ginu s ledem, přidáte 2 díly citronové šťávy, jeden díl cukrového sirupu a následně dolijete 4 díly sodovky. Celkově by měl drink mít asi 3,5 deci. Servírovat můžete s plátkem citrónu a koktejlovou třešní. A bez brčka, želvy už jich prý mají dost.

Související články
Spojené státy drtí koronavirus. Země zaznamenala přes 60 tisíc nakažených za jediný den
V USA zaznamenaly úřady dosud nejvyšší denní bilanci nových případů nákazy koronavirem. Podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se za 24 hodin infekce potvrdila u více než 60 tisíc lidí. Byl tak překonán smutný, ani ne týden starý rekord, kdy se v USA 3. července potvrdila nákaza u téměř 57 tisíc lidí. Celkem už podle údajů deníku The New York Times počet infikovaných virem SARS-CoV-2 ve Spojených státech překročil tři miliony.
Trump: Počet obětí koronaviru v USA bude brzy vrcholit. Pokud nepřesáhne 200 tisíc, bude to skvělé
Vědecké propočty naznačují, že počet úmrtí v souvislosti s koronavirem ve Spojených státech pravděpodobně dosáhne vrcholu za dva týdny, řekl prezident USA Donald Trump. Zároveň oznámil, že federální doporučení ohledně omezení kontaktů s lidmi, která byla původně vyhlášena na 15 dní, zůstanou v platnosti do konce dubna. Pokud by Spojené státy prošly pandemií s počtem obětí v rozmezí 100 tisíc až 200 tisíc, znamenalo by to podle Trumpa, že jeho země odvedla velmi dobrou práci.