Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Když je tma, není problém pokrčovat ve výstupu. Stačí na čelo nasadit čelovku. V září 2020 se Alex oženil se svojí snoubenkou. Trénink je pro Alexe velmi důležitý. A navíc ho tento sport velmi naplňuje. V září 2020 se Alex oženil se svojí snoubenkou. Žádný vrchol před Alexem není v bezpečí. Žádný vrchol před Alexem není v bezpečí. Žádný vrchol před Alexem není v bezpečí. Alex Honnold leze na vrcholy bez jištění a velmi rychle. Trénink je pro Alexe velmi důležitý. A navíc ho tento sport velmi naplňuje. Alex se svojí manželkou. V září 2020 se Alex oženil se svojí snoubenkou. V září 2020 se Alex oženil se svojí snoubenkou. Trénink je pro Alexe velmi důležitý. A navíc ho tento sport velmi naplňuje. Trénink je pro Alexe velmi důležitý. A navíc ho tento sport velmi naplňuje.

14

fotografií

Lezec bez limitů Alex Honnold. Šílené výstupy, život v dodávce i svatba a vila v Las Vegas

A

Adrenalin, život v souladu s přírodou, poznávání krás naší planety, láska k lezení po skalách. To jsou věci, které dělají lezce Alexe Honnolda tak výjimečným. Na ty nejlegendárnější vrcholy leze stylem free solo, což znamená bez jištění. A ještě navíc hodně rychle.

Alex Honnold se narodil v Sacramentu v Kalifornii. Lezení se věnuje od svých 11 let a jak o sobě sám řekl, nikdy neměl talent daný od přírody. Lezení ho vždy bavilo, a protože s ním nepřestával, ale stále poctivě trénoval, začal se lepšit. Rozhodně ale nepatřil mezi lezce, jenž se vyskytovali i kolem něj, kteří začali být téměř okamžitě strašně silní a lezení bylo jejich naprostou přirozeností.

Za objektivem Lukáš Bíba. Jaké to je být dvorní fotograf lezce Adama Ondry
Nejlepší fotografie české olympijské naděje Adama Ondry pocházejí většinou z hledáčku Lukáše Bíby. Fotograf, který je rovněž čerstvým držitelem prestižní ceny Czech Press Photo 2019 se sérií z demonstrací na Letenské pláni má už za rok 2018 tuto cenu v kategorii Sport. Tam uspěl právě se sérií snímků lezce Adama Ondry ze závodů v Innsbrucku. Na základě těchto úspěchů se Bíba stal Ondrovým osobním fotografem a nyní sleduje jeho cestu směr Tokio.  

I tak se ale tento sympatický Američan dostal na vrchol. Je jediný člověk, kterému se podařilo bez jištění přelézt stěnu El Capitan v Yosemitském národním parku a drží rekord ve zdolání takzvané Triple Crown - vylezení tří cest na Mount Watkins, The Nose a Half Dome - v čase 18 hodin a 50 minut. O přelezení stěny El Capitan byl natočený dokumentární film Free Solo, který získal ocenění BAFTA a Oscara za nejlepší dokument.

Alex je v osobním životě vegetarián, nepije alkohol a miluje čtení. V září 2020 se po pěti letech vztahu oženil se snoubenkou Sanni, se kterou sdílí svojí vášeň pro lezení a přírodu. Deset let Alex žil jen v dodávce, která mu podle jeho slov k plnohodnotnému životu naprosto stačila. Dokonce se mu z ní nechtělo vystěhovat ani, když koupil dům v Las Vegas. Nějakou dobu parkoval před ním, ale nebyl schopen se ze svého auta vystěhovat. Nakonec ale uznal, že život v dodávce není moc přitažlivý.

Související články
Nejdražší single byty v Česku. Exkluzivní garsonky přijdou i na 26 milionů korun
Dříve byly garsonky brány jako dočasné provizorní bydlení, které sloužilo zejména k přespání, a nestálo závratné peníze. V posledních letech se ale situace na realitním trhu dost změnila. Stejně jako životní styl lidí, kteří se věnují hlavně kariéře a svobodnému životu, pro který jsou právě garsoniéry ideální. Proto nabývají rychle na hodnotě.