57

fotografií

Mezonety ve vodárenských věžích. Exkluzivní vilu z bývalé technické památky najdete i v Praze

K

Kdysi byly plné hektolitrů vody, dnes už však pro svůj původní účel nejsou potřeba a tak vodárenské věže hledají nové uplatnění. A čím dál častěji jsou přestavovány na unikátní bydlení s luxusním interiérem a bezkonkurenčním výhledem do okolí. A jednu takovou zrekonstruovanou vodárenskou věž naleznete i v Praze.

Tipy na zajímavé ubytování s historií pro každý kraj: Zámek, věž, klášter, pivovar i štajnhaus
Léto už je téměř za dveřmi a momentální koronavirová situace napovídá tomu, že i letos budeme dovolenou s vysokou pravděpodobností trávit opět v Česku. Naše malá země se ale naštěstí může pochlubit nepřeberným množstvím krás a netradičních zážitků. Nechte se inspirovat našim výběrem unikátních ubytování se zajímavou historií z každého kraje. 

Trend přestavování vodárenských věží se rozmáhá po celém světě a zejména pak ve Velké Británii se našlo dost odvážných investorů toužících po unikátním bydlení. V Česku také stojí jedna taková stavba, konkrétně chráněná kulturní památka Věž Mazanka v pražské Libni, která na svého kupce však čeká již několik let. Aktuální cena není veřejná, ale poslední informace hovořily o 95 milionech korun. Za tuto cenu však na majitele čeká luxusní mezonet s ložnicí v oblacích, 360° výhled na hlavní město, vlastní výtah, relaxační centrum, garáž pro osm aut, pozlacená věžička či dokonce protiatomový kryt.

Na pražskou exkluzivní vilu a další úchvatné přestavby vodárenských věží se podívejte v galerii:

 

 

Související články