70

fotografií

Rekordní ceny bytů v Praze. Podívejte se na ty nejdražší až za 270 milionů

N

Na bezmála 300 milionů korun přijde momentálně nejdražší nabízený byt v Praze. Ačkoliv koronavirová krize měla růst cen bytů v Česku zbrzdit, ne-li zastavit úplně, ve skutečnosti zdražují nadále. Za milion pořídíte v centru Prahy pouhých pět metrů čtverečních a celkově průměrná nabídková cena nových bytů činí průměrně 123 tisíc korun za metr čtvereční plochy. Ty nejdražší byty v metropoli se pohybují v řádech desítek milionů.

Nejdražší byty v Praze se obvykle do nabídek inzertních serverů ani nedostanou, nebo realitní kanceláře neuvádí jejich cenu. Už několik měsíců je ale za rekordmana považován luxusní třípatrový penthouse v centru s rozlohou neuvěřitelných 1400 metrů čtverečních, osmi terasami a balkóny, parkováním pro osm vozů, soukromý výtahem, vlastním wellness a vyhřívaným bazénem. Jeho cenovka však oproti loňsku podle magazínu Forbes klesla o několik desítek milionů na „pouhých“ 270.

V Praze však najdete i další luxusní nemovitosti. Třeba byt 3+kk s rozlohou 231 metrů čtverečních na Smetanově nábřeží, a jehož aktuálním majitelem je podle Forbesu hokejová ikona Petr Nedvěd, je údajně k mání za 147 milionů korun. Za tuto cenu krom prestižní lokality dostanete i designový interiér z nejlepších materiálů od vyhlášené návrhářky Marie Eleny Uzcateguiové. Tento klenot zdaleka není jediným výstavním kouskem s vysokou cenovkou...

Na aktuální nabídku nejdražších bytů v Praze se podívejte v galerii:

Jak se žije v Bratislavě: Ceny nejdražších bytů i zde překračují sto milionů korun
Už dávno neplatí, že by byty na Slovensku byly levné. V posledních letech jejich cena dramaticky roste a během loňska zdražily hned o 16 procent (pro srovnání byty v Česku podražily „jen“ o osm procent). Průměrná cena metru čtverečního ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla 1853 eur (48 180 korun), ty nejluxusnější nemovitosti v Bratislavě však přijdou i na sedmkrát tolik.

Související články