Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček.

11

fotografií

České hodinky dobyly Kickstarter. Mají mechanické srdce i pokročilé chytré funkce

K

Kýžený úspěch slaví crowdfundingová kampaň brněnské firmy Leitners s chytrými hodinkami Ad Maiora. Na Kickstarteru Češi vybrali více než 202 tisíc eur, sedminásobek zahajovací mety 30 tisíc eur. Tuto klíčovou hranici, potřebnou k financování sériové produkce, přitom český startup zdolal za 30 minut.

Nestárnoucí design z prvotřídní nerezové oceli, safírové sklo, dnes již staromilské ovládání obvodovou lunetou. Leitners Ad Maiora ctí kořeny hodinářství a kombinují mechanické srdce s moderními chytrými funkcemi a hybridním pohonem analogových ručiček. Japonský strojek Miyota 9039 se totiž zcela obejde bez baterií, neboť energii získává z přirozeného pohybu hodinek na zápěstí. 

Chytré funkce elegantně

Hodinky s českým rodokmenem využívají E-Ink displej, který pokrývá celou plochu ciferníku a umožňuje změnu mezi černým a bílým podkladem. Minimalistickou, přesto elegantní formou zobrazuje notifikace ze spárovaného mobilního telefonu a informace jednotlivých chytrých funkcí.

Bohematic. Nová luxusní česká značka hodinek
Hodinářství mělo u nás vždy velkou tradici. Sice ne na úrovni Švýcarska, ale přeci. Na tuto hrdou linii nyní navazuje nová značka Bohematic. Michal Froněk a Jan Němeček, kteří stojí za designovým studiem Olgoj Chorchoj se spojili s investorem Josefem Zajíčkem a vytvořili niche značku luxusních hodinek. 

Mezi ty patří kromě sledování spánku, sportovní aktivity i srdečního tepu, měření okysličení krve a správy standardních časových funkcí také ovládání hudby a kamery v telefonu s operačním systémem Android či iOS. Nechybí ani sledování pomocí GPS a nadšení potápěči mohou vzít vodotěsné Leitners Ad Maiora až do hloubky 100 metrů. Hodinky samotné vydrží na jedno nabití jeden týden.  

Do konce kampaně zbývají dva dny a zájemci si nyní musí připravit přinejmenším 469 Euro, tedy více než 12 tisíc korun. Novinka brněnské firmy však není nic pro netrpělivé jedince - první zákazníci si Leitners Ad Maiora připnou na svá zápěstí nejdříve až v druhé polovině příštího roku.

Související články
Nejdražší single byty v Česku. Exkluzivní garsonky přijdou i na 26 milionů korun
Dříve byly garsonky brány jako dočasné provizorní bydlení, které sloužilo zejména k přespání, a nestálo závratné peníze. V posledních letech se ale situace na realitním trhu dost změnila. Stejně jako životní styl lidí, kteří se věnují hlavně kariéře a svobodnému životu, pro který jsou právě garsoniéry ideální. Proto nabývají rychle na hodnotě.