Nakažených přibývá. Vláda by má posoudit zpřísnění opatření | E15.cz

Nakažených přibývá. Vláda by měla v pondělí posoudit zpřísnění opatření

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Česko směřuje podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka  ke zpřísnění protikoronavirových opatření. Je podle něho jen otázka, od kdy se země do pátého stupně pohotovosti systému PES přesune. Vláda by o tom měla jednat už v pondělí, řekl Hamáček serveru SeznamZprávy. Skóre PES odpovídá pátému, nejpřísnějšímu stupni rizika druhým dnem.

"V pondělí dopoledne se sejdou pracovní skupiny, bude o tom i debata na krizovém štábu. Na ta čísla musíme reagovat," řekl serveru Hamáček. Ministr zdravotnictví Jan Blatný  v pátek uvedl, že expertní skupina ministerstva bude muset řešit, zda vládě přesun navrhne. Skóre musí podle pravidel zůstat horší po tři dny.

Premiér Andrej Babiš na dotaz čtk napsal, že nemá informace o tom, zda Blatný návrh zpřísnění restrikcí k omezení šíření nákazy v pondělí předloží. 

Ze třetího do čtvrtého stupně přísnosti opatření se Česko přesunulo z rozhodnutí vlády v pátek. V pátek byl nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 i podíl pozitivních testů podle údajů zveřejněných v sobotu ráno nejvyšší přibližně od poloviny listopadu. Přibylo 8800 nakažených, nejvíce za den od 11. listopadu.

Dalším faktorem pro rozhodování bude podle pátečního vyjádření Blatného. Počet lidí, kteří s COVIDEM -19 skončili v nemocnici, v pátek mírně poklesl. Proti čtvrtku se snížil asi o osm desítek a dostal se těsně pod 4700 hospitalizovaných.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video