Německo kvůli koronaviru čeká vlna firemních bankrotů | E15.cz

Německo kvůli koronaviru čeká vlna firemních bankrotů

ČTK

Vstoupit do diskuze
2

Opatření proti šíření koronaviru způsobí v Německu vlnu bankrotů. Předpověděl to prezident německého výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru s německým listem Augsburger Allgemeine.

„Otázkou nyní není, zda vlna firemních insolvencí přijde, ale kdy,“ uvedl Fratzscher. Poukázal rovněž na hrozbu vzestupu nezaměstnanosti. „První čtvrtletí 2021 bude každopádně tvrdé, německé hospodářství opět sklouzne do recese,“ varoval.

Recese se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou. V loňském třetím čtvrtletí se hrubý domácí produkt Německa zvýšil o 8,5 procenta po propadu o rekordních 9,8 procenta, který ve druhém kvartálu způsobila pandemie covidu-19.

Údaje o vývoji HDP za celý loňský rok zveřejní spolkový statistický úřad v polovině ledna. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.