Očkování bude od ledna platit pouze devět měsíců. Prodlouží se posilující dávkou | e15.cz

Očkování bude od ledna platit pouze devět měsíců. Prodlouží se posilující dávkou

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Platnost očkovacích certifikátů proti covidu se od ledna 2022 zkrátí na devět měsíců. Pro prodloužení platnosti je nutné, aby se lidé nechali očkovat posilující dávkou. Pokud si ji nenechají dát, certifikát jim po devíti měsících přestane platit. Na on-line tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

"Zkracujeme platnost očkovacích certifikátů na devět měsíců s účinnosti od 1. ledna příštího roku," řekl Vojtěch. Česko tak následuje doporučení Evropské komise, která na konci listopadu toto zkrácení navrhla. Pokud si lidé nechají dát posilující dávku, platnost certifikátů zatím bude podle Vojtěcha na dobu neurčitou.

Lidé, kteří mají očkování proti covidu-19, nyní dostávají po šesti měsících SMS zprávu, která je upozorňuje na to, že se mohou nechat přeočkovat. Budou mít tak tři měsíce na to, aby si došli na posilující dávku. Podle Vojtěcha je to dostatečná doba. Lidé nad 60 let a chroničtí pacienti dostávají upozornění o měsíc dříve, tedy už po pěti měsících.

Jak je to s třetí dávkou očkování?

Video se připravuje ...
Aplikace třetí dávky očkování proti covidu - vše, co potřebujete vědět

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery