Bitcoin klesá už třetím týdnem | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Bitcoin klesá už třetím týdnem, Bloomberg varuje před ještě výraznějším propadem

vaj

Cena nejrozšířenější digitální měny pokračuje v propadu, ten dosahuje necelých čtyř procent. Virtuální mince jako EOS či bitcoin cash ztrácejí ale dvakrát tolik.

Bitcoin se v úterý dopoledne pohyboval jen těsně nad úrovní osmi tisíc dolarů za digitální minci. Tedy nad hladinou, pod kterou se nepropadl od konce října.

Podle agentury Bloomberg se cifra osmi tisíc dolarů v tuhle chvíli ukazuje jako klíčová cenová podlaha. Propad pod ni by údajně mohl spustit ještě výrazně intenzivnější výprodej kryptoměn.

Na odhady ceny bitcoinu moc nesázejte, částečně stavět se dá jen na hrstce faktorů

Bloomberg argumentuje technickou analýzou s tím, že kurz osmi tisíc dolarů představuje 200denní klouzavý průměr. K nynějšímu propadu ale údajně přispívá postoj Číny, která oficiálně varovala obchodníky s kryptoměnami před páchání nelegální činnosti.

Sociální síť Weibo navíc zrušila oficiální účty jedné z hlavních globálních kryptoburz Binance či blockchainové platformě Tron.

Graf s aktuální cenou bitcoinu sledujte zde:

Falešné reklamy lákají Kellnerovým jménem na investice do bitcoinů
Krypto-graf týdne: Kvůli růstu bitcoinu na 20 tisíc dolarů stále padají slova o podvodu
Kicom: Bitcoinem se dá platit na více místech, než si jeho kritici myslí

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!