Bitcoinové indikátory berte s rezervou - kryptoměnová poradna | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Na odhady ceny bitcoinu moc nesázejte, částečně stavět se dá jen na hrstce faktorů

Jan VávraJakub Vejmola - Kicom

Kryptoměnová poradna serveru E15.cz získává další podobu. Usnadnit čtenářům orientaci v komplexním světě virtuálních měn nyní pomáhají i exkluzivní videa. Námětem pro pilotní díl je otázka, které indikátory kurzu bitcoinu lze brát jako vhodné k odhadu budoucího cenového vývoje.

E15.cz navazuje spolupráci s Jakubem Vejmolou alias Kicomem, provozovatelem Bitcoinového kanálu na YouTube. Vejmola stejně jako řada dalších kryptoměnových investorů očekává výrazný nárůst hodnoty bitcoinu v příštím roce. Důvodem je takzvané půlení.

Popularizátor digitálních měn ale současně varuje před krátkodobou spekulací. Ačkoliv se obchodníkům nabízí množství indikátorů, které jim mají posloužit mimo jiné ke každodennímu tradingu na některé z burz, řídit se jen jimi se nedoporučuje.

Nabídka bitcoinů se tenčí, jejich těžaři zdolali další mezník

Kromě půlení lze brát při odhadu budoucího cenového vývoje bitcoinu v potaz například ještě takzvaný 200denní průměr. Jak jeho pohyby správně interpretovat, vysvětluje „Kicom“ ve videu výše. V něm se také dozvíte, na základě čeho Vejmola odvozuje svůj optimismus ohledně takzvaného půlení a co přesně pojem znamená.

Doporučení nicméně z klipu vyznívá jednoznačně: kryptoměny mají představovat dlouhodobou investici s horizontem v řádu roků až desetiletí. Představy o prudkém zbohatnutí během několika týdnů ostatně mohou snadno rozbourat přetrvávající vysoké výkyvy hodnoty virtuálních měn.

Chcete se lépe vyznat ve světě kryptoměn? Připomeňte si vybrané články z investiční poradny:

Radomír Eliáš: Chcete doma těžit bitcoin? Nejspíš jen propálíte peníze
Karel Fillner: Obchodům se může vyplatit přijímat bitcoin, ten má ale důležitější využití
Mýty a velká očekávání. Novou bublinou se po bitcoinu může stát blockchain

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!