Bitcoin se těžce zvedá po největším pádu za čtvrt roku | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Bitcoin se jen těžce zvedá po největším pádu za čtvrt roku, analytici věstí další masakr

Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Začíná podzim, ale ve světě virtuálních měn dávno nastoupila kryptozima. A dál sílí. Nejdůležitější digitální měna bitcoin má problém dostat se nad hladinu 20 tisíc dolarů, kam se snaží vyšplhat po včerejším propadu až k 18 300 dolarů. Cena bitcoinu tím klesla nejníže za tři měsíce. Nedaří se ani etheru, jehož blockchain prodělal zásadní technologický update The Merge. Experti navíc předpovídají, že tím rozhodně nemusí být cenový kryptopád u konce.

Přestože během úterního dopoledne bitcoin i ether posilovaly o zhruba pět procent, stále se jejich cena pohybuje výrazně níže než před týden. Bitcoin stojí zhruba 19 300 dolarů a je v mezitýdenním srovnání níže o 13 procent, ether je s cenovkou 1360 dolarů slabší dokonce o 21 procent v porovnání se stavem před sedmi dny.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery