Bitcoin to nemá v Číně snadné, policie zasáhla proti těžaři | e15.cz
M A

Kryptoměny

Čínští těžaři bitcoinu na sebe upozornili spotřebou elektřiny, policie zabavila stovky zařízení

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Policie v severočínském městě Tchien-ťin zkonfiskovala 600 počítačů používaných k těžbě bitcoinu. Došlo k tomu poté, co tamější provozovatel elektrické sítě zaznamenal nebývale vysokou spotřebu proudu. Uvedla to dnes agentura Nová Čína, podle níž prý šlo o největší krádež elektřiny za poslední roky.

Provozovatel si všiml náhlých větších ztrát energie na jedné lince, které ve špičce dosahovaly až 28 procent. Následně zjistil, že elektroměr byl upraven způsobem, který se typicky používá k vyhýbání se platbám za elektřinu. Policie zabavila i osm ventilátorů, zpráva ale neuvádí kdy k tomu došlo. Pět lidí vyšetřuje a dalšího kvůli stejné záležitosti zadržela.

Na čínském území se těžila většina kryptoměn. Po loňském zásahu vlády ale podle agentury Reuters neznámo kolik firem, které se těžbou zabývaly, muselo své farmy zavřít nebo se muselo přestěhovat.

Těžba kryptoměn probíhá prostřednictvím matematických operací na vysoce výkonných počítačích. Vyžaduje velké množství energie, a těžaři proto vyhledávají místa se snadným přístupem k levné elektřině.

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery