Bitcoin to nemá v Číně snadné, policie zasáhla proti těžaři | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Čínští těžaři bitcoinu na sebe upozornili spotřebou elektřiny, policie zabavila stovky zařízení

ČTK

Policie v severočínském městě Tchien-ťin zkonfiskovala 600 počítačů používaných k těžbě bitcoinu. Došlo k tomu poté, co tamější provozovatel elektrické sítě zaznamenal nebývale vysokou spotřebu proudu. Uvedla to dnes agentura Nová Čína, podle níž prý šlo o největší krádež elektřiny za poslední roky.

Provozovatel si všiml náhlých větších ztrát energie na jedné lince, které ve špičce dosahovaly až 28 procent. Následně zjistil, že elektroměr byl upraven způsobem, který se typicky používá k vyhýbání se platbám za elektřinu. Policie zabavila i osm ventilátorů, zpráva ale neuvádí kdy k tomu došlo. Pět lidí vyšetřuje a dalšího kvůli stejné záležitosti zadržela.

Na čínském území se těžila většina kryptoměn. Po loňském zásahu vlády ale podle agentury Reuters neznámo kolik firem, které se těžbou zabývaly, muselo své farmy zavřít nebo se muselo přestěhovat.

Těžba kryptoměn probíhá prostřednictvím matematických operací na vysoce výkonných počítačích. Vyžaduje velké množství energie, a těžaři proto vyhledávají místa se snadným přístupem k levné elektřině.

Radomír Eliáš: Nakupujte různé kryptoměny, má to smysl
Výnos z dolování bitcoinu uvadá, těžař kryptoměn jde ale na zisk jinak
Monero: kryptoměna, která se urputněji než jiné brání tlaku velkých těžařů i dohledu státu
Byznys těžařů kryptoměn zřejmě čeká další otřes

Autor: ČTK
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!