Další sázka na bitcoin: Fortuna vypsala kurzy na jeho zhodnocení | E15.cz

Další sázka na bitcoin: Fortuna vypsala kurzy na jeho zhodnocení

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Na rekordní vývoj kurzu kryptoměny bitcoin zareagovala i jedna z největších sázkových kanceláří v Česku Fortuna. Vypsala sázky na to, že právě bitcoin prolomí na konci roku hranici dvaceti tisíc dolarů. 

Hodnota kryptoměny během několika málo týdnů vzrostla o tisíce dolarů. Zatímco na začátku října se hodnota jednoho bitcoinu pohybovala okolo pěti tisíc dolarů za jeden, nyní je to zhruba 17 a půl tisíce dolarů. 

Společnost Fortuna proto v reakci na stoupající hodnoty vypsala kurz 9:1 na to, že kryptoměna prolomí na konci roku částku 20 tisíc dolarů. A nejedná se o jedinou možnost, jak vsadit na kryptoměnu. Sázková kancelář má pro sázející připraveny další varianty sázek. "Jistější" z nich by měla být ta v kursu 3:1, podle které bude mít bitcoin k 31. prosinci hodnotu mezi 16 až 18 tisíci dolary.

Kursy na hodnotu bitcoinu na konci roku (Fortuna)
Varianta Kurs
0-10 tisíc dolarů 10
10-12 tisíc dolarů 12
12-14 tisíc dolarů 9
14-16 tisíc dolarů 5
16-18 tisíc dolarů 3
18-20 tisíc dolarů 4,5
více jak 20 tisíc dolarů 9

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední světová kybernetická měna.

Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl ovlivňovat, ani vlády a centrální banky.

 

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video