Bitcoin se možná brzy tolik nevyplatí těžit. Jak se změní trh? | E15.cz

Kolik těžařů bitcoinu přežije? Kryptoměnoví experti odhadují, co se stane po blížícím se půlení

Novodobý důl na bitcoin. Dolování kryptoměny v průmyslových rozměrech.
Novodobý důl na bitcoin. Dolování kryptoměny v průmyslových rozměrech.
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nejrozšířenější kryptoměna se nachází poblíž ceny, za kterou se ji řadě těžařů už nevyplatí dolovat. Navíc se musejí vypořádat s tím, že už v květnu se na polovinu sníží odměna, o niž svou činností usilují. „Z hlediska nás těžařů to budou stresující měsíce se značnými výkyvy ceny, dlouhodobí držitelé kryptoměny se ale nemají čeho obávat,“ řekl v prvním díle ankety mezi odborníky na problematiku digitálních měn provozovatel jejich kolektivní těžby Jan Čapek. Znamená to, že v nejbližších měsících začnou těžaři bitcoinu vypínat svá zařízení, a tím hrozí pokles úrovně zabezpečení kryptoměnových transakcí? Přinášíme druhý sled odpovědí expertů.

 

 

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video