Bitcoin se možná brzy tolik nevyplatí těžit. Jak se změní trh? | E15.cz

Kolik těžařů bitcoinu přežije? Kryptoměnoví experti odhadují, co se stane po blížícím se půlení

Kolik těžařů bitcoinu přežije? Kryptoměnoví experti odhadují, co se stane po blížícím se půlení
Novodobý důl na bitcoin. Dolování kryptoměny v průmyslových rozměrech.
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Nejrozšířenější kryptoměna se nachází poblíž ceny, za kterou se ji řadě těžařů už nevyplatí dolovat. Navíc se musejí vypořádat s tím, že už v květnu se na polovinu sníží odměna, o niž svou činností usilují. „Z hlediska nás těžařů to budou stresující měsíce se značnými výkyvy ceny, dlouhodobí držitelé kryptoměny se ale nemají čeho obávat,“ řekl v prvním díle ankety mezi odborníky na problematiku digitálních měn provozovatel jejich kolektivní těžby Jan Čapek. Znamená to, že v nejbližších měsících začnou těžaři bitcoinu vypínat svá zařízení, a tím hrozí pokles úrovně zabezpečení kryptoměnových transakcí? Přinášíme druhý sled odpovědí expertů.

 

 

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!