Bitcoin připravil 800 tisíc spekulantů v mžiku téměř o všechno | e15.cz
Štítek Premium

KRYPTO-GRAF TÝDNE: Jak bitcoin připravil 800 tisíc spekulantů v mžiku téměř o všechno

Bitcoin k sobě tento týden přilákal mimořádné množství pozornosti.
Bitcoin k sobě tento týden přilákal mimořádné množství pozornosti.
• 
ZDROJ: profimedia
Jan Vávra

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Bitcoin se oklepává z cenového šoku, kdy tento týden odepisoval během jednoho dne čtvrtinu ceny. Nastává fáze sčítání škod. Téměř milion spekulantů obchodujících s virtuálními měnami na páku přišlo o peníze. Podle některých analytiků navíc prudké výkyvy kurzu otřesou důvěrou velkých institucionálních investorů v kryptoměny. Jim Bianco, zakladatel analytické společnosti Bianco Research, ale tvrdí, že virtuální měny vyjdou z cenového masakru silnější, neboť z technologického hlediska jejich fungování obstálo i při mimořádné zátěžové situaci. V tomto názoru není sám.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery