Bitcoin a predikce jeho ceny. Objevují se další a další prognózy | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Přibývá konkrétních předpovědí ceny bitcoinu. Přitakávají dávnému proroctví Václava Dejčmara

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: shutterstock
Jan Vávra

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

S nedávným oživením cen kryptoměn začaly vyskakovat předpovědi ceny bitcoinu, které optimismem zrovna nešetří. I kdyby se představy o násobcích ceny nejrozšířenější kryptoměny ukázaly jako pravdivé, stále to ještě nemusí znamenat pohodovou cestu za bohatstvím.

Bitcoin nefunguje zase tak dlouho – necelých patnáct let – i tak má ale na rozdíl od ostatních digitálních měn dostatečně bohatou minulost na to, aby se daly vysledovat některé vzorce vývoje jeho ceny.

Díky této minulosti se lze dopátrat i některých zajímavých výroků a predikcí českých byznysových osobností, jejichž slova zajímavě zrají. U bitcoinu zkrátka skoro vždycky platí, že dlouhodobější perspektiva vykresluje mnohem zajímavější obrazce než krátkodobý cenový vrtoch.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery