Santa coin a další bizarní kryptoměny chtějí konkurovat bitcoinu i zachraňovat filmový průmysl | E15.cz

Santa coin a další bizarní kryptoměny chtějí konkurovat bitcoinu i zachraňovat filmový průmysl

Jaroslav Bukovský

Internetové prostředí v průběhu roku zaplavily desítky až stovky různých měn, někdy upřímně míněných pokusů o vytvoření něčeho unikátního, častěji spíše jen pokusů vydělat na trendující kryptovlně.

Santa coin

Projekt je založen na technologii blockchainu a rychlých okamžitých platbách napříč světem. Tvůrci kryptoměny, která se zrodila až během letošního prosince, hrdě tvrdí, že mezi Santa coiny a bitcoiny není prakticky žádný rozdíl.

Santa coin má podle tvůrců výhodu v tom, že je zatím levný a transakční poplatky jsou u něho nízké. Svým investorům dokonce už dokázal Santa i nadělit první dárek, kryptoměna od osmého prosince podražila takřka o polovinu. Na necelý jeden americký dolar. Denně se zobchodují Santa coiny za zhruba tři čtvrtě milionu dolarů.

HyperTV

Neskromným záměrem je vytvořit co možná nejlepší a nejnavštěvovanější prostředí pro uživatelský live streaming. V prosinci měl projekt podle svých tvůrců zhruba 150 tisíc diváků a čtvrt milionu kanálů streamovatelného obsahu.

Na obchody s bitcoiny se chystá i Goldman Sachs, cena kryptoměny ale výrazně klesá

Kryptoměna vznikla koncem letošního listopadu, ve své nedlouhé historii se dokázala podívat nejvýše ke dvaceti centům amerického dolaru, a to krátce po svém uvedení na trh. Od té doby její hodnota padá k nule.

Hollywoodcoin

Zakladatelé kryptoměny mají nemalé ambice, a to řešit problémy, se kterými se potýká současný americký filmový průmysl. A to například nedostatečnou transparentnost financování některých filmových projektů či občasné nařčení kritiků byznysu z toho, že primárním cílem tvůrců je přes filmové plátno přeprat své špinavé peníze.

Tým stojící za hollywoodcoiny je složen z lidí pracujících v různých profesích filmové branže. Prosincový nováček na trzích kryptoměn už stihl posílit ze 17 na 24 dolarů.

Vědci chtějí proměnit kryptoměnu na počítač, který najde lék i na rakovinu

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud