Santa coin a další bizarní kryptoměny chtějí konkurovat bitcoinu i zachraňovat filmový průmysl | E15.cz

Santa coin a další bizarní kryptoměny chtějí konkurovat bitcoinu i zachraňovat filmový průmysl

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Internetové prostředí v průběhu roku zaplavily desítky až stovky různých měn, někdy upřímně míněných pokusů o vytvoření něčeho unikátního, častěji spíše jen pokusů vydělat na trendující kryptovlně.

Santa coin

Projekt je založen na technologii blockchainu a rychlých okamžitých platbách napříč světem. Tvůrci kryptoměny, která se zrodila až během letošního prosince, hrdě tvrdí, že mezi Santa coiny a bitcoiny není prakticky žádný rozdíl.

Santa coin má podle tvůrců výhodu v tom, že je zatím levný a transakční poplatky jsou u něho nízké. Svým investorům dokonce už dokázal Santa i nadělit první dárek, kryptoměna od osmého prosince podražila takřka o polovinu. Na necelý jeden americký dolar. Denně se zobchodují Santa coiny za zhruba tři čtvrtě milionu dolarů.

HyperTV

Neskromným záměrem je vytvořit co možná nejlepší a nejnavštěvovanější prostředí pro uživatelský live streaming. V prosinci měl projekt podle svých tvůrců zhruba 150 tisíc diváků a čtvrt milionu kanálů streamovatelného obsahu.

Kryptoměna vznikla koncem letošního listopadu, ve své nedlouhé historii se dokázala podívat nejvýše ke dvaceti centům amerického dolaru, a to krátce po svém uvedení na trh. Od té doby její hodnota padá k nule.

Hollywoodcoin

Zakladatelé kryptoměny mají nemalé ambice, a to řešit problémy, se kterými se potýká současný americký filmový průmysl. A to například nedostatečnou transparentnost financování některých filmových projektů či občasné nařčení kritiků byznysu z toho, že primárním cílem tvůrců je přes filmové plátno přeprat své špinavé peníze.

Tým stojící za hollywoodcoiny je složen z lidí pracujících v různých profesích filmové branže. Prosincový nováček na trzích kryptoměn už stihl posílit ze 17 na 24 dolarů.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video