Na obchody s bitcoiny se chystá i Goldman Sachs, cena kryptoměny ale výrazně klesá | E15.cz

Na obchody s bitcoiny se chystá i Goldman Sachs, cena kryptoměny ale výrazně klesá

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká investiční banka Goldman Sachs zřídí oddělení pro přímé obchodování s kryptoměnami. Zprávu přinesla agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Pracovat by mělo začít do konce června. Do obchodování s digitálními měnami, jako je na příklad bitcoin, se tak přímo a oficiálně pustí první velká firma na Wall-Street. Ani tato informace však nezvrátila pokračující pokles ceny bitcoin, který se tento týden propadl z téměř 20 tisíc dolarů na 13,5 tisíce.

Banka záležitost odmítla komentovat. Zprávy, že se k takovému kroku schyluje, se v amerických médiích nicméně objevovaly již dříve. Otevřenost vůči bitcoinu signalizoval i šéf banky Lloyd Blankfein, připomněla agentura DPA.

Cena bitcoinu v letošním roce prudce vzrostla, centrální bankéři a ekonomové ale varují před výraznými cenovými výkyvy a údajnými spekulativními bublinami. Jejich slova částečně potvrzuje vývoj kurzu bitcoinu i dalších kryptoměn.

Digitální měny se mnohdy propadly až o čtvrtinu, jejich zastánci ale hovoří o vítané korekci přehráté ceny. Roli může údajně hrát i předvánoční vybírání kapitálových zisků.

Banky, jako je JPMorgan Chase nebo Goldman Sachs, zatím experimentují s blockchainovou technologií, která bitcoinové transakce zaznamenává, napsala agentura DPA.

Autor: ČTK, vaj

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video