50 Cyklorájem Podralsko | E15.cz

50 Cyklorájem Podralsko

Petr Cinkan, Spinfit Liberec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cyklisté mohou vyrazit na jarní maratón. Odstartuje v sobotu 10. dubna.

V Osečné, malém městě ležícím na 50°42' severní šířky a asi 14°55' východní délky ve výši 379 m nad mořem na jižní straně Ještědského pohoří a na pokraji Ralské pahorkatiny, v sobotu 10. dubna odstartuje první ročník jarního maratónu s názvem „Cyklorájem Podralsko“. Jedná se o první ročník maratónu na horských kolech malebnou krajinou mikroregionu Podralsko. Tato oblast mezi Mimoní, Stráží pod Ralskem, Hamrem na Jezeře a Osečné dává možnost příjemného ježdění na lesních zpevněných cestách s krásnými výhledy na dominanty tohoto kraje, Bezděz, Děvín a Ralsko. Oblast bývalého vojenského prostoru má svojí zvláštní a jinde neopakovatelnou atmosféru!

Pořadatelé ze Spinfitu Liberec připravili rychlou a nenáročnou trať vhodnou jako rozjezd do nové cyklistické sezóny. Změřit síly si zde mohou cyklisté, kteří jezdí tzv. pro radost, ale i závodníci, kteří mají v nadcházející sezóně velké ambice. Všichni si zde zajedou rychlý závod v mírně zvlněném terénu. Závod na 50km odstartuje ve 12.00 hodin. Celá trať je vedena po zpevněných cestách a nikde nečekají na závodníky technické záludnosti. Po zaváděcím okruhu, který měří 10 km se cyklisté pustí ukrajovat kilometry směrem k Holičskému vrchu.V místě bývalých Holiček trať uhýbá prudce doprava směrem na Mimoň. Kousíček před Mimoní objede trasa závodu Hvězdovské rybníky, kde bude připravena občerstvovačka v režii doplňků Aminostar. To je již trasa za polovinou a vrací se pod Stohánkem směrem k Hamru na Jezeře. Zde se trasa napojuje na již jednou absolvovaný zaváděcí okruh, po kterém se dojedete až do cíle tohoto závodu, který je opět v Osečné.

Zázemí závodu bude přichystané v Základní škole v Osečné, kde se bude podávat teplé jídlo s pivem. Pro bikery, kteří se nestihnou na trase zahřát i teplý čaj.

Autor: Petr Cinkan, Spinfit Liberec

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video