Alza postavila novou montážní linku PC, i tak sotva stíhá dodávat | E15.cz

Alza postavila novou montážní linku PC, i tak sotva stíhá dodávat

Marek Schwarzmann

Internetový obchod Alza nedávno prohlásil, že se chce stát největším výrobcem PC v republice. Podle informací E15 firma za tímto účelem nedaleko od Prahy v Horních Počernicích zařídila novou výrobní halu na klasické stolní počítače.

„Momentálně tam pracujeme ve dvousměnném provozu, abychom stihli pokrýt všechny poptávky,“ uvedl ředitel služeb zákazníkům Alzy Martin Lakomý s tím, že meziroční nárůst obratu i počtu prodaných Alza PC sestav se pohybuje v řádech stovek procent. V prostorách o ploše tisíc metrů čtverečných v Počernicích pracují čtyři desítky lidí, z toho plných třicet se stará právě o montáž počítačů. Firma navíc hledá další pracovníky. Výši investice Lakomý neprozradil.

Alza.cz se zaměří na herní nadšence, chystá pronájmy „našlápnutých“ počítačů

Alza vsadila na nastupující éru virtuální reality a to, že ji budou zákazníci chtít využívat. K tomu všemu je však zapotřebí mít PC, které má dostatečný výkon. Proto se vrhla na montáž PC strojů, u nichž zaručuje, že toto zvládnou. Zákazníkům je navíc nedávno začala pronajímat za fixní měsíční poplatek.

„Do zařízení v Horních Počernicích jsme museli přesunout naše stávající oddělení montáží, svojí kapacitou již jednoduše nestačilo poptávce,“ dodal Lakomý s tím, že novou výrobní halu může firma v případě potřeby dál rozšiřovat.

Staví se i kancelářská PC

Alza PC sestavy jsou určené jak pro využití v kancelářích, tvorbě médií a neposlední řadě k hraní počítačových her. Poslední zmíněná kategorie je údajně nejpopulárnější. „Zastřešujeme profesionální hráče, rozvíjíme a popularizujeme amatérské i profesionální hraní a podporujeme herní komunitu. Úzce spolupracujeme s herní organizací eSuba, podílíme se na akcích typu Red Bull ultimátní hráč či Mistrovství ČR v počítačových hrách,“ vyjmenovává Lakomý další argumenty, proč se Alza tolik vrhnula do prodeje hotových herních PC.

Díru na trhu firma spatřila i v počítačích určených do kancelářských a provozních prostor. Firemní zákazníci totiž stále častěji požadují specifická řešení, nechtějí být odkázáni na předdefinovaná řešení ze strany výrobců. Všechny prodávané sestavy navíc mají tříletou záruku.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud