Alza prý na Slovensku porušuje zákon, nedává správné účtenky | E15.cz

Alza prý na Slovensku porušuje zákon, nedává správné účtenky

Alza prý na Slovensku porušuje zákon, nedává správné účtenky
Platební automaty e-shopu Alza.cz
• 
ZDROJ: Alza/Wikimedia

ČTK

Největší český prodejce elektroniky Alza na Slovensku zřejmě porušuje zákony, protože zákazníkům při osobním odběru zboží nevydává účtenky z registrační pokladny. Firma se hájí tím, že prodej prostřednictvím portálu Alza.sk provozuje sama Alza.cz formou zásilkového prodeje na Slovensko.

Mluvčí slovenské finanční správy Patrícia Macíková uvedla, že podnikatelé musejí používat elektronickou registrační pokladnu, pokud za zakoupené zboží nebo služby klient zároveň platí v hotovosti nebo platební kartou.

Zákon sice obsahuje několik výjimek, žádná z nich se podle slovenského listu Sme, který zprávu přinesl, ovšem nevztahuje na osobní odběr zboží na pobočce internetového obchodu.

Jiné filiálky českých e-shopů, jako Mall.sk nebo Hej.sk, elektronické registrační pokladny používají, pokud si zákazník přijde zakoupené zboží vyzvednout na prodejní místo.

PR manažerka Alzy Šárka Jakoubková uvedla, že Alza.sk poskytuje logistické a inkasní služby pro mateřskou společnost. Vybranou daň z přidané hodnoty z prodeje zboží na slovenském území prý však firma platí na Slovensku.

Alza na Slovensku vydává zákazníkům potvrzení o nákupu zboží, které slouží také pro případ reklamace a které je zároveň účetním dokladem. Takový doklad ale nesplňuje náležitosti účtenek z registračních pokladen a nelze ho použít ani v účtenkové loterii, kterou slovenská vláda zahájila loni s cílem omezit daňové podvody.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!