Alza v Praze otevírá nový Apple obchod, oficiální store to ale není | E15.cz

Alza v Praze otevírá nový Apple obchod, oficiální store to ale není

Alza v Praze otevírá nový Apple obchod, oficiální store to ale není
iPhone 5S
• 
ZDROJ: ČTK/AP

Živě.cz
David Polesný

E-shop Alza chystá otevření nového obchodu s produkty značky Apple, který má doplnit stávající showroom Alzy v Praze Holešovicích. Otevírat se bude v pátek 27. června a ponese jméno Apple Shop. Nepůjde ale o první oficiální obchod Apple Store ve střední a východní Evropě, bude se jednat o dalšího prodejce s certifikací Apple Premium Reseller, jako je iStyle, iWorld či Qstore.

„Rádi bychom vás pozvali na otevření první a jediného Apple Shopu ve střední a východní Evropě,“ stálo v pozvánce a je to bezpochyby pravda. Nezasvěcené to ale může poněkud zmátnout, snadno se zde totiž zamění názvosloví – Apple Shop je nová značka obchodu s certifikací Apple Premium Reseller provozovaného Alzou, ale nejedná se o Apple Store, tedy oficiální obchod provozovaný přímo Applem.

Apple StoreApple StoreAutor: zive.cz
Apple Story mají jistá pravidla, díky kterým vás prodejna „vtáhne“ a nebudete se v ní cítit ztraceni

Americký technologický gigant Apple provozuje v současnosti 425 značkových obchodů v 16 zemích. Nejvíc, 254, jich má v USA. Všechny obchody vycházejí z konceptu, na kterém se podílel zakladatel společnosti Steve Jobs.

Apple StoreApple StoreAutor: zive.cz
architekti a skláři se na některých Apple Storech pořádně vyřádili

Apple získal za uspořádání svých obchodů i řadu architektonických ocenění. Největší Apple Store na světě je v Amsterdamu. V USA se obchody Apple řadí na první příčku ve velikosti tržeb na metr čtvereční.

Apple StoreApple StoreAutor: zive.cz
Apple Store, to jsou prostě trochu jiné obchody… Poznáte je na první pohled

Autor: Živě.cz, David Polesný
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!