Anketa | e15.cz

Anketa

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
1. Jakým způsobem vzděláváte své makléře vy? 2. Měla by být certifikace realitních makléřů povinná, a kdo by ji měl zajišťovat? 3. Pomůže vůbec certifikace vyčistit trh od nesolidních realitních kanceláří?

1. Jakým způsobem vzděláváte své makléře vy?

2. Měla by být certifikace realitních makléřů povinná, a kdo by ji měl zajišťovat?

3. Pomůže vůbec certifikace vyčistit trh od nesolidních realitních kanceláří?

Mgr. Michal Pitucha, výkonný ředitel Realitní kanceláře STING

1. Pro nové makléře je připraven tříměsíční adaptační proces, ve kterém je uvádíme do oblasti práv, obchodních dovedností, daňové problematiky spojené s nemovitostmi i do praktických záležitostí. Ostatní makléři mají čtyři školicí dny v roce, ve kterých je zahrnut kurz obchodních dovedností plus dva až čtyři dny právního minima.

2. Certifikace makléřů je diskutována již několik let, nicméně zatím k žádné nedošlo. Některé firmy si ji řeší v rámci dané společnosti. V tuto chvíli nevidím žádnou instituci, která by tuto certifikaci mohla zajistit.

3. Velmi by záleželo na tom, co by certifikace obnášela. Nicméně se příliš nespoléhám na to, že by měla trh očistit od neseriózních realitních kanceláří. Certifikaci by podle mého názoru měla zajišťovat asociace nebo jiné sdružení realitních kanceláří, které však zastupuje minimálně 50 procent trhu. Takovéto sdružení v současné době neexistuje.

Josef Šinágl, generální ředitel MEXX Reality

1. Jako jedni ze zakladatelů České komory realitních kanceláří se zásadním způsobem zaměřujeme na kvalitu vzdělávání našich pracovníků. Naši makléři procházejí od začátku důkladným školením, které vede zkušený školitel, a kvalita jejich práce je neustále kontrolována. Pravidelně proškolujeme i zkušené makléře, aby měli přehled o nových změnách v legislativě a reakcích trhu na nové impulzy.

2. Jsme zastánci toho, aby certifikace povinná byla. Je to jedna z cest ke zkvalitnění realitních služeb na našem trhu a k zavedení jasných rovných pravidel pro všechny subjekty podnikající v realitách.

3. Realitní činnost může dnes vykonávat takřka každý, kdo zažádá o vydání živnostenského oprávnění, což způsobuje velké rozdíly v kvalitě a rozsahu poskytovaných služeb. Zavedení povinné certifikace realitních makléřů pomůže pročistit trh od nesolidních a nedůvěryhodných zprostředkovatelů a kanceláří. Zároveň může pomoci klientům se lépe orientovat v nabídce poskytovaných služeb a v jejich rozsahu a kvalitě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video