Apple chce po Samsungu 40 dolarů za každý prodaný Android | E15.cz

Apple chce po Samsungu 40 dolarů za každý prodaný Android

Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4
• 
ZDROJ: Repro z MobilMania.cz

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První soudní sport mezi Applem a Samsungem je sotva u konce a obě společnosti se chystají na další slyšení. Apple totiž po Samsungu požaduje 40 dolarů za každé zařízení, které údajně porušil jeho patent.

Je tomu jen několik dní, co padl verdikt ve sporu Applu a Samsungu, jehož výsledkem je pokuta 930 milionů dolarů pro korejského výrobce. Již na konci března odstartuje další spor, ve kterém se rozjede další bitva kolem patentů. Tentokrát chce Apple 40 dolarů za každý smartphone a tablet od Samsungu za možné zneužití pětice patentů – tapnutí na mobilní číslo, integrované vyhledávání, synchronizace dat, automatické doplňování textu a odemknutí posunem prstu do boku.

Požadavek čtyřiceti dolarů za každé prodané zařízení Samsungu byl přednesen přímo před porotou s návrhem, aby o tuto cenu Samsung navýšil své prodejní ceny. Mimosoudní vyrovnání obou společností již několikrát ztroskotalo a tak se opět počítá s několikaletou soudní rozepří, kde se tentokrát nebude hrát o miliony, ale spíše o miliardy dolarů.

Analytik: Apple je mimo realitu

Dosavadní případy soudních sporů Applu a jiných společností (Samsung, Motorola, Google) sledoval softwarový analytik Florian Mueller. Své názory na probíhající jednání pravidelně publikuje na blogu FOSS Patents.

Mueller s aktivitou Applu nesouhlasí: „Poprvé se setkávám se situací, kdy, nejenže nesouhlasím s praktikami Applu, ale navíc i přemýšlím nad tím, zda se úplně nezbláznili“. Dlouholetý podporovatel dodává, že netuší, co chce Apple tímto požadavkem docílit a už vůbec nechápe, jak mohl být tento požadavek přednesen přímo před soudní porotou. Dodává: „Uvádět přemrštěné škody založené na bizarních teoriích a hypotetických výsledcích vyjednávání rozhodně není správnou cestou. 40 dolarů za pět patentů? Jediným opodstatněním by bylo odtržení od reality,“ uvádí Mueller.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video