Apple prý přišel v baru o prototyp iPhonu. Možná jde jen o marketing | E15.cz

Apple prý přišel v baru o prototyp iPhonu. Možná jde jen o marketing

iPhone
iPhone
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zaměstnanec společnosti Apple údajně ztratil prototyp populárního mobilního telefonu iPhone v jednom z barů v kalifornském San Francisku. Je možné, že jde jen o takzvaný gerilový marketing. Pokud ale ne, doporučuje s nadsázkou server dailytech.com firmě, aby pro své pracovníky s prototypy telefonů zvážila povinná sezení u Anonymních alkoholiků. Apple už jednou podobný incident zažil - před rokem a půl přišel v hospodě o testovací model současné generace iPhonu.

Poslední incident se stal v červenci v baru Cava22, který je znám tequilovými dýchánky. Prototyp mohl být následně podle webu CNET prodán přes inzertní server Craigslist za 200 dolarů. CNET ale neuvádí žádné zdroje, od kterých informaci o možném prodeji získal.

Apple se po zjištění ztráty pokusil zařízení vyhledat přes GPS. Stopa vedla do jistého domu ve čtvrti Bernal Heights v San Franciscu. Místo zástupci firmy navštívili společně s policií, ale muž, který dům obýval, tvrdil, že o telefonu nic neví. Policistům rovněž umožnil prohledat prostory domu. Ty nic nenašli a ze zátahu odjeli s prázdnou, ačkoli Apple muži nabízel za prototyp peníze, uvedl telegraph.co.uk.

Firma s nakousnutým jablkem ve znaku odmítla záležitost komentovat, což jen vyvolalo spekulace, že oním prototypem byl nadcházející model iPhone 5. O něm se předpokládá, že bude představen počátkem října a že bude velmi podobný iPhonu 4.

Když inženýr Applu Gray Powell ztratil loni prototyp iPhonu 4 v baru v kalifornském Redwood City, dostal se mobilní telefon k odbornému blogu Gizmodo. Ten zařízení od nálezce zakoupil za 5 tisíc dolarů. Apple tehdy pohrozil, že blog zažaluje. Policie dokonce zadržela šéfredaktora Jasona Chena, obviněn ale nebyl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video