Atrium v Hradci Králové se otevře v listopadu | E15.cz

Atrium v Hradci Králové se otevře v listopadu

Nákupní možnosti v centru východočeské metropole Hradce Králové obohatí už v listopadu nové obchodní centrum Atrium orientované na každodenní potřeby nakupujících.

Podle ředitelky společnosti Labartt Properties, která má na starosti pronájem prostorů v novém centru, Michaely Vyhňákové, je celé Atrium až na poslední jednotky pronajaté a mnohé značky se v Hradci Králové představí úplně poprvé. Složení nájemců prý bylo voleno tak, aby nakupující měli co nejpestřejší doplnění nabídky sousedícího OD Tesco. S ním je komorní obchodní galerie spojena vstupy v obou podlažích. Svá zastoupení budou mít v Atriu módní značky jako CCC Boty, M2 Shoes, Takko Fashion, Tally Weijl, Tom Tailor nebo Exe Jeans, Knihy Dobrovský, hračky Pompo, Sony Centrum a DM drogerie.

Developer a architekti z ateliéru Hangár mysleli na atmosféru a zázemí pro návštěvníky, na dostatek přirozeného oslunění i vzduchu. Pro návštěvníky bude připraveno přes 200 bezplatných parkovacích stání, část z nich také na střeše objektu. „Od počátku jsme věděli, že Hradec Králové vykazuje vysoce nadprůměrný počet čtverečních metrů maloobchodních prostor na jednoho obyvatele. Proto jsme s developerem záměrně rozvinuli koncept menšího, ale tím příjemnějšího obchodního centra, jež se obrací k lidem z okolí,“ uzavírá Michaela Vyhňáková.

#####Hradec Králové obchodníky přitahuje

Atrium není jediným obchodem, který v Hradci Králové letos nebo v nejbližších letech vznikne. Před několika týdny otevřel svou prodejnu u nového autobusového nádraží řetězec Lidl. Vedle Lidlu brzy otevře nový autosalon firma Porsche Hradec Králové. Obchodní centrum plánuje u fotbalového stadionu v Malšovicích postavit do roku 2013 německá ECE Projektmanagement. Slovenská HB Reavis chce v lokalitě Koruna nedaleko železničního nádraží postavit centrum Aupark. „Na jaře 2010 bychom chtěli mít územní rozhodnutí,“ řekl dnes ČTK mluvčí HB Reavis Roman Karabelli.

V plánu mají investoři také rozšíření obchodního centra Futurum na Brněnské třídě. Podle hradecké radnice zájem developerů o stavbu obchodních center ve městě stále roste. „Je to dáno velkou spádovou oblastí, která se po dovedení dálnice až do města a napojení R35 ještě zvýší. Atak řetězců na výstavbu v Hradci je větší než třeba v Brně,“ uvedl hlavní architekt královéhradecké radnice Petr Brůna. V Hradci Králové je nyní přibližně tisíc obchodů. Nákupní centra ve městě mají například řetězce Tesco, Ahold, Interspar, Baumax, Obi, Makro, Hornbach, Gigasport, Asko, Electro World, Kaufland.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!