Benátky. Bašta badmintonu | e15.cz

Benátky. Bašta badmintonu

Michal Miškovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Raketový sport děti začínají trénovat až mezi šestým a sedmým rokem.

Nedávný zisk stříbrných medailí v 1. lize potvrzuje, že se Benátky nad Jizerou řadí mezi nejúspěšnější badmintonová města v Česku. V benáteckém klubu se ale nevěnují jen seniorské kategorii. „V mládežnických družstvech máme dohromady asi šedesát hráčů,“ upřesňuje prezident benáteckého klubu a jeden z trenérů Petr Martinec. Všichni se tak mají šanci naučit jeden z individuálních olympijských raketových sportů.

Začít v šesti

Podle Martince je ideální, když děti začnou s badmintonem mezi šestým a sedmým rokem. „V tomto věku už děti mají dobrou motoriku a dokážou se soustředit na trénink,“ vysvětluje Martinec.
Malým badmintonistům stačí raketa pro začátečníky, jejíž cena se pohybuje okolo jednoho tisíce korun a sálové boty. Ty stojí okolo pěti set korun. „Syna začal bavit badminton už loni, když mu bylo sedm let. Vyhovuje nám to, protože se naučí spoustu věcí,“ tvrdí Kateřina, matka osmiletého Jana.

Babyton pro malé

Existuje však ještě nižší kategorie, kterou v Benátkách nad Jizerou pracovně pojmenovali babyton. „Jde o hodiny pro předškolní děti, které se formou pohybových her seznamují s raketou,“ říká Petr Martinec.

Kde a za kolik

Badminton Centre, náměstí 17. listopadu 493
děti se v přípravce pod dohledem trenérů věnují základům techniky úderů a pohybu na dvorci
rodiče dětí v přípravce platí tři tisíce korun za rok

Autor: Michal Miškovský

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video