BMW 1: třídveřová karoserie sluší | E15.cz

BMW 1: třídveřová karoserie sluší

BMW 1
BMW 1
• 
ZDROJ: BMW

Lukáš Dittrich

Share on Facebook Messenger
BMW odhalilo vše podstatné kolem třídveřového provedení nové generace řady jedna. To je oproti svému předchůdci větší a nabídne o třicet litrů objemnější zavazadlový prostor (360 litrů). Celková délka činí 4342 mm, šířka 1756 mm a výška 1421 mm.

BMW bude nabízet možnost výběru mezi čtyřmístným nebo pětimístným provedením. Zadní opěradlo pak lze sklopit v poměru 40/20/40, přičemž maximálně třídveřová jednička zvládne převézt 1200 l.

Spolu s třídveřovou karoserií přichází také několik zajímavých novinek. Paleta motorizací je totožná s pětidveřovou verzí, ale navíc se představuje základní přeplňovaná jednašestka označená jako 114i. Její maximální výkon je 75 kW a točivý moment vrcholí hodnotou 180 Nm.

Naopak vrcholem bude M135i disponující výkonem 235 kW a točivým momentem 450 Nm (mimochodem dostupným už od 1300 ot. min). Zájemci mohou vybírat mezi šestistupňovým manuálem nebo osmistupňovým automatem.

BMW 1 Autor: BMW

Aby toho nebylo málo, přichází BMW ještě s jednou poměrně zásadní novinkou. Jedničkové BMW si budete moci pořídit také jako „čtyřkolku“, a to jak ve třídveřovém, tak v pětidveřovém provedení.

První motorizace, se kterými lze pohon xDrive kombinovat, jsou naftové 120d a nejsilnější benzinový šestiválec M135i. Všeobecně se očekává, že se pohon všech kol postupně rozšíří ještě k dalším motorům.

Autor: Lukáš Dittrich

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.