Boleslav je v extralize na hraně. Hrozí jí vyloučení | E15.cz

Boleslav je v extralize na hraně. Hrozí jí vyloučení

Miloš Štrojsa

Těžké období v současné době prožívají hokejisté Mladé Boleslavi. Po odečtení dvaadvaceti bodů v důsledku registrační aféry se na Bruslařský klub valí další funkcionářský skandál.

Vedení klubu údajně před startem ligy zamlčelo dluhy vůči hokejovým subjektům. Týmu za to hrozí až vyloučení z extraligy. Zástupci Bruslařů v čele s Janem Plachým ale vinu důrazně odmítají.

Problém za problémem

V posledním domácím utkání boleslavští hokejisté podlehli Kometě Brno po samostatných nájezdech (2:3). Byla to už šestá porážka v řadě. Přesto se větší boj než mezi hokejovými mantinely svádí v úřednickém ringu.
Údery si mezi sebou vracejí zástupci Asociace profesionálních klubů a vedení Bruslařského klubu Mladá Boleslav. Sotva se Boleslav odvolala proti tvrdému verdiktu v registrační aféře, asociace vytasila zbraň nejtěžšího kalibru, a sice pohrozila Mladé Boleslavi vyloučením z nejvyšší soutěže. Extraligové kluby mají povinnost do 31. srpna prostřednictvím svého generálního manažera podepsat čestné prohlášení, ve kterém se tým zavazuje, že nedluží žádnému hokejovému subjektu peníze nebo že jsou obě strany dohodnuté na splátkách. Na základě tohoto prohlášení přitom vedení soutěže vydává extraligovou licenci. Boleslav žádné dluhy neuvedla, proti čemuž se ohradila asociace, která na listopadovém auditu našla neuhrazené závazky. Šéf extraligy Stanislav Šulc proto na 13. prosinec svolal mimořádnou valnou hromadu Asociace profesionálních klubů, kde situaci kolem boleslavského týmu její zástupci projednají. V krajním případě hrozí středočeskému klubu vyloučení ze soutěže. To se ale zdá být nepravděpodobné.

V pořádku, říká vedení

Představitelé boleslavského hokeje se proti nařčení ohrazují. „Některé dlužné částky jsme uhradili až po 31. srpnu, ale to jsme měli podložené s druhou stranou písemnou dohodou. Jedná se o desítky tisíc. Žádné dluhy nemáme, nikomu nic nedlužíme,“ uvedl prezident klubu Jan Plachý.
Zajímavý je i fakt, že audit se konal zhruba před týdnem. Tedy v době, kdy se Boleslav odvolala proti odečtení bodů kvůli neplatným registracím. Funkcionáři na sebe vytahují špínu a s pomocí právníků mezi sebou válčí. Nejvíce však v těchto zákulisních tahanicích trpí hráči, fanoušci a v neposlední řadě pověst extraligy. Trefně nastalou situaci po zápase s Kometou Brno glosoval David Vrbata. „My se ale v první řadě musíme soustředit na hokej, ať nám chtějí vzít body nebo zimák. Jestli nám v pondělí před tréninkem seberou i brusle, nic nezmůžeme,“ řekl boleslavský útočník.

Autor: Miloš Štrojsa
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!