Boleslav vykradli exboleslaváci | E15.cz

Boleslav vykradli exboleslaváci

Štěpán Tomš

Fotbalistům Mladé Boleslavi se do cesty za druhou ligovou výhrou v druhém zápase postavila nečekaná překážka.

Kvízová otázka na úvod: co spojuje tenhle kvartet fotbalistů: Pavel Kučera, Luboš Pecka, Tomáš Sedláček, Jan Riegel? Kdo hádá, že všichni kdysi hráli za Mladou Boleslav a teď oblékají dres Českých Budějovic, míří správným směrem. Po utkání druhého kola ligy je ale nutné dodat: podíleli se na tom, že Jihočeši uhájili ve městě na Jizeře remízu 1:1.
Jde o překvapení, vždyť zatímco Boleslav má ambici prát se o horní patra tabulky, Budějovičtí se soustředí na záchranu v soutěži. Dělbě bodů navíc neodpovídal poměr střel 18:4 pro Středočechy.

„Zmatený“ Pecka

Z remízy se tak po utkání radoval v budějovickém klubku i nedávný kanonýr Mladé Boleslavi Luboš Pecka. Na jih zamířil teprve v létě. „No, hrát proti bývalým spoluhráčům je trochu zvláštní. Na straně hřiště určené pro hosty jsem se ještě nerozcvičoval,“ řekl Pecka a jedním dechem dodal: „Cestu do kabiny jsem si ale nespletl.“
Jemu a jeho parťákům z týmu hostujícího Dynama však v úvodu duelu bylo ouvej. To když se parádně trefil Ivo Táborský, mimochodem v minulosti hráč Českých Budějovic. Svojí střelou se zařadil mezi adepty na televizní gól měsíce.
„Ale jo, povedlo se. Jen je škoda, že ten gól nevedl ke třem bodům,“ řekl Táborský. Narážel na fakt, že jen on dokázal pokořit gólmana Pavla Kučeru. Víc nikdo. A to na výhru nestačilo. O slovo se totiž přihlásili exboleslaváci. Zmíněný gólman Kučera udělal z jím střeženého prostoru nepropustnou hráz a k němu se přidali další. Klíčovým momentem byla Peckova přihrávka Benátovi, jenž využil výhodnější postavení a vyrovnal skóre. „Viděl jsem, že je Petr (Benát) sám, tak jsem se mu to snažil dát do běhu,“ řekl bývalý kapitán Boleslavi Pecka.

Skromný gólman Děj hry i pak zásadně ovlivňovali fotbalisté s vazbou na tým s modrobílými barvami v logu. Tomáš Sedláček (v klubu strávil osm let) mohl minutu po vyrovnávací brance přidat druhý gól Jihočechů, ve vyložené šanci však netrefil balon.
Největší kus práce na cestě k remíze ale odvedl gólman Kučera. Ustál obléhání své branky a kryl pokusy domácích. Své představení završil reflexivním zákrokem proti Sylvestreho tečované ráně. „Od toho v bráně jsem, abych tým podržel. Někdy se to nedaří, ale tentokrát to bylo dobré,“ řekl Kučera. A tak exboleslaváci vyloupili Boleslav.

Autor: Štěpán Tomš
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!