Britský Twitter zavede zvláštní tlačítko pro hlášení výhrůžek | E15.cz

Britský Twitter zavede zvláštní tlačítko pro hlášení výhrůžek

Britský Twitter zavede zvláštní tlačítko pro hlášení výhrůžek
Twitter
• 

ČTK

Sociální síť Twitter chce omezit počet hanlivých vzkazů na síti. Rozhodla se proto zavést nová opatření včetně speciálního tlačítka pro hlášení nevhodných sdělení. Společnost to oznámila zároveň s omluvou několika ženám v Británii, které se na Twitteru staly terčem urážek či hrozeb smrtí a znásilněním.

Twitter se dostal pod rostoucí tlak a vyžadovala se od něj reakce, když se někteří jeho uživatelé zaměřili na několik britských poslankyň, novinářek a na feministickou aktivistku Caroline Criadovou-Perezovou. Té se podařilo dostat podobiznu britské spisovatelky z 19. století Jane Austenové na novou desetilibrovku.

Šéf britského Twitteru Tony Wang sdělil, že nadávky, jež ženy obdržely, jednoduše nejsou přijatelné, v reálném světě ani na Twitteru.

Britský Twitter rovněž uvedl, že se rozhodl zvýšit počet zaměstnanců, kteří se nevhodnými zprávami budou zabývat. Také sdělil, že společnost na svou internetovou stránku a platformy používané v mobilních zařízeních přidá tlačítko pro hlášení zneužití. To bylo dosud dostupné jen v aplikaci Twitteru pro chytré telefony iPhone od Applu.

Policie kvůli výhrůžkám znásilnění vůči Criadové-Perezové rovněž zadržela dva muže.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!