Britští majitelé domácích zvířat raději objímají je než partnery | E15.cz

Britští majitelé domácích zvířat raději objímají je než partnery

ČTK

Mnoho britských majitelů domácích mazlíčků raději ve chvíli psychické či fyzické nepohody obejme své zvíře než partnera či partnerku. Zjistil to průzkum na internetové stránce My Social Petwork, z něhož citoval zpravodajský server BBC News.

Polovina z více než 1100 dotázaných osob uvedla, že se tímto způsobem vyrovnávají se smutkem. Každý pátý dotázaný už zrušil nějakou společenskou akci, aby mohl být se svým mazlíčkem. Zhruba sedm procent dotázaných kvůli svému psu či kočce odřeklo rande a čtyři procenta v práci předstírala nemoc, pokud churavělo jejich zvíře a oni se o něj chtěli starat.

Každý pátý také pravidelně na sociálních sítích Facebook či Twitter zveřejňuje snímky svého zvířete a deset procent lidí svého mazlíčka bere na takové akce, jako jsou křty či stavby.

Čtvrtina britských majitelů domácího zvířete uvádí, že je pro ně spíš jako dítě, a 15 procent je zvyklých se mu svěřovat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.