Česká firma je o krok blíž výrobě dronů v Rusku | E15.cz

Česká firma je o krok blíž výrobě dronů v Rusku

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Primoco chce své civilní bezpilotní letouny ještě letos vyrábět v Rusku. Na tamní trh nyní vstupuje prostřednictvím dceřiné firmy.  

Rusko je první zahraniční zemí, kde bude radotínská Primoco UAV drony vyrábět. Se zahájením samotné produkce počítá v druhé polovině letošního roku, tomuto kroku předchází vznik dceřiné společnosti Primoco BPLA. Ta hodlá ve východní zemi prorazit se stejnými modely, jejichž sériovou výrobu zahájila Primoco UAV loni v Česku.

Firma očekává, že příští rok v Rusku vyrobí a zákazníkům dodá pět desítek letounů v celkové hodnotě 750 milionů rublů (327 milionů korun). Do těchto nákladů obvykle spadá i výcvik pilotů a zajištění údržby strojů.

“Zaznamenali enormní poptávku, která plyne z potřeby ruského trhu. Naším cílem je poskytovat řešení pro oblasti monitoringu ropovodů, plynovodů, ochrany lesů před požáry, v zemědělství nebo v geografických aplikacích,“ vysvětlil zakladatel firmy Ladislav Semetkovský.

V Rusku bývají řečená potrubí běžně dlouhá osmadvacet tisíc kilometrů, jejich kontrola je tak kvůli odlehlosti a chybějící infrastruktuře časově náročná i velmi nákladná, vysvětlil podnikatel v dřívějším rozhovoru pro E15.

Vstup na ruský trh mu mohou usnadnit i dosavadní zkušenosti s tamním prostředím. Semetkovský v Rusku podniká od roku 2007. Jeho společnost Primoco Investments provozuje několik internetových portálů v čele s lifestylovým webem Russian Traveller. Svůj online byznys se ale v posledních letech několikrát pokusil prodat.

Podívejte se, jak létají drony Primoco:
Drony Primoco

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video