Česká pobočka Red Hat dál expanduje, zvýšila tržby o 19 procent | E15.cz

Česká pobočka Red Hat dál expanduje, zvýšila tržby o 19 procent

Red Hat v Brně.
Red Hat v Brně.
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK, pav

Share on Facebook Messenger
Společnost Red Hat Czech, distributor softwaru a poskytovatel poradenství v oblasti softwaru a hardwaru, pokračovala v uplynulém hospodářském roce, který skončil 28. únorem 2014, expanzí. Tržby firma zvýšila meziročně o 19 procent na 591,6 milionu korun a zisk o více než čtvrtinu na 28,1 milionu.

V souvislosti s expanzí roste také počet zaměstnanců. Loni jich přibylo 80, za dva roky více než 200 a na konci letošního února v Brně pracovalo 530 lidí. Letos brněnská pobočka americké firmy slaví desetileté výročí.

Společnost koncem roku 2012 otevřela nové vývojářské centrum a letos v srpnu se další zaměstnanci stěhovali už do třetí budovy, které má firma k dispozici. „S novými prostory bychom si mohli vystačit dva až tři roky,“ uvedl v létě pro server Connect.cz šéf brněnské pobočky Radovan Musil.

Tržby a zisk společnosti (v tis. Kč):
období 2013/14* 2012/13* 2011/12*
tržby 591 600 497 300 349 300
zisk 28 100 22 100 15 600

* hospodářský rok končí 28. únorem

Nové zaměstnance shání firma především díky zdejším vysokým školám. Dlouhodobě spolupracuje s Vysokým učením technickým a spolupráci chce ještě prohloubit. Pochvaluje si vysokou úroveň absolventů. Komplikace jsou však při shánění zahraničních zaměstnanců. Musil by rád z Brna vytvořil „alespoň středo- a východoevropské technologické centrum.“

Globálně má firma přes miliardu dolarů

Brněnští vývojáři pracují na všech hlavních projektech Red Hatu - virtualizaci, middleware JBoss (software, který umožňuje komunikaci různých programů či softwarů), cloudových technologiích a operačních systémech. Firma pracuje s tzv. open source softwarem, tedy softwarem s otevřeným zdrojovým kódem. Vydělává především díky službám, které kolem open source staví a nabízí. Celosvětově má společnost tržby přes miliardu dolarů.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.