Český „Forrest Gump“ to dokázal! Za 30 dní uběhl 30 maratonů | e15.cz

Český „Forrest Gump“ to dokázal! Za 30 dní uběhl 30 maratonů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Běžec René Kujan úspěšně splnil svou islandskou misi. Během 30 dní se mu v rámci projektu „Jeden muž - třicet maratonů – třicet dní“ podařilo uběhnout 1 340 kilometrů. Na každém kroku přitom díky platebnímu terminálu od Ery vybíral peníze na podporu českých vozíčkářů.

Přesná částka, kterou pro pražský Sportovního klubu vozíčkářů získal, ještě v tuto chvíli není známa, ale ví se, že přesahuje 100 tisíc. „Ještě před pár lety jsem vůbec netušil, zda budu v budoucnu chodit. Měl jsem těžkou autonehodu a doktoři mi moc šancí, že se postavím na vlastní nohy, nedávali. Sám jsem měl tu čest poznat při léčení osudy skvělých lidí, kterým se ve zlomku vteřiny otočil svět vzhůru nohama. Chtěl jsem jim pomoci nejen svým běžeckým výkonem, ale také za každý uběhnutý maraton jsem přispěl tisícikorunou,“ říká René Kujan.

Původně René Kujan na svůj projekt nemohl najít sponzora. Už se začínal smiřovat s tím, že kvůli nedostatku financí bude muset běžet v chladném počasí s vozíkem, kde bude mít uložený veškeré osobní věci, stan a spacák. Nakonec partnera našel ve finanční značce Era, díky níž mohl vyrazit na trasu s doprovodným karavanem. V průběhu trasy se k němu přidávaly desítky místních běžců. Někteří s ním běželi až do cílové rovinky.

Do České republiky se René Kujan vrací v pátek 26.10. v pozdních večerních hodinách

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video