Český Livesport posiluje na globálním trhu, koupil dánskou Enetpulse | E15.cz

Český Livesport posiluje na globálním trhu, koupil dánskou Enetpulse

Martin Hájek, jednatel společnosti LiveSport
Martin Hájek, jednatel společnosti LiveSport
• 
ZDROJ: LiveSport

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemský internetový poskytovatel sportovních výsledků Livesport ovládl dánskou firmu Enetpulse, která globálně podniká ve stejném oboru. Livesport za 100 procent Enetpulse zaplatil několik milionů eur, další podrobnosti firma neuvedla.

Livesport nejdříve na začátku letošního roku koupil 60 procent firmy, následně získal i zbylých 40 procent. Livesport dosud poskytoval výsledky jen sportovním fanouškům, nákupem Enetpulse rozšířil své podnikání i na globální trh se sportovními informacemi. Enetpulse je zavedená značka s patnáctiletou historií a 120 zaměstnanci. Mezi více než 160 firemních klientů společnosti patří například agentura Reuters, sázkové portály Sportinbet či Betfair nebo dánská národní televize TV2.

„Poptávka po rychlých a ověřených sportovních výsledcích na webu i v mobilech rychle roste. Naše sportovní informace v reálném čase z více než třiceti sportů sleduje již šedesát milionů sportovních fanoušků z celého světa. V Čechách hledáme talentované vývojáře, kteří se na této expanzi chtějí podílet s námi. Ideálně by to měli být i nadšenci do sportu,“ uvedl dnes jeden ze zakladatelů a majitelů Livesportu Martin Hájek.

Livesport má v porovnání s konkurencí široký záběr sledovaných sportů. Konkuruje mu například SofaScore nebo ve fotbalových výsledcích Livescore. Livesport je ryze česká firma a na trhu působí od roku 2006. Všechny své weby i mobilní aplikace, které k dnešnímu dni existují ve 30 jazykových mutacích, vyvíjí ze své pražské centrály v Nových Butovicích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video