Chevrolet Camaro na aukci pro válečné veterány | e15.cz

Chevrolet Camaro na aukci pro válečné veterány

Chevrolet Camaro
Chevrolet Camaro
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

Autorevue.cz, Jiří Duchoň

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chevrolet připravil pro dobročinnou aukci Barrett-Jackson speciálně upravené Camaro SS. Nadaci vyneslo 175 tisíc dolarů.

Nic si nenamlouvejme, o občany, kteří pro svoji vlast nasazují životy, se neumí postarat ani státní aparát USA. I z tohoto důvodu jsou za Atlantikem pořádány dobročinné akce a aukce, na nichž se sbírají peníze pro válečné veterány. Jednou z každoročních akcí tohoto druhu je aukce Barrett-Jackson konaná v arizonském Scottsdale.

Její letošní ročník proběhl o minulém víkendu a jeden z vozů pro něj poskytla značka Chevrolet. Pod názvem Military Tribute Camaro připravila prototyp vycházející ze sériového kupé Chevrolet Camaro SS modelového roku 2010, který byl nakonec vydražen v přepočtu za 3,4 milionu korun. Tyto peníze putují k nadaci Achilles Freedom Team, jež se stará o vojáky zraněné v bojovém nasazení a snaží se jim usnadnit návrat do normálního života.

Chevrolet Camaro na aukci pro válečné veterányAutor: Autorevue.cz

Dražené Military Tribute Camaro je zdobeno airbrushem výtvarníka Mickeyho Harrise, v němž najdeme prvky všech pěti složek amerických ozbrojených sil od námořnictva přes vzdušné síly až po pobřežní stráž. Během uplynulých týdnů vůz procestoval tři desítky amerických armádních základem včetně Pentagonu.

Chevrolet CamaroAutor: Autorevue.cz

Autor: Autorevue.cz, Jiří Duchoň

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery