Člověk se stává stále více pánem vlastního těla | E15.cz

Člověk se stává stále více pánem vlastního těla

Marek Schwarzmann

Lepší už to nebude. I tak by šla shrnout loňská poměrně pesimistická studie francouzského multidisciplinárního týmu, který vyhodnocoval možnosti lidstva a jeho budoucího přirozeného biologického vývoje. Lidé prostě mají biologické limity, které se již dále přirozeně nebudou měnit, a jako druh je tak prý čeká už pouze stagnace. Tam, kde běžný biologický vývoj nestačí, ale může pomoci trocha technologie. Myšlenky na vylepšení člověka nejsou nic nového, nicméně řadu kdysi sci-fi vylepšení či opravných metod již vědci vyzkoušeli a potvrdili, že fungují. Míří lidstvo do takzvané cyberpunk budoucnosti, kde každý bude mít čip v mozku, umělé oko se zoomem či nehořlavou kůži? Jaké náhrady a úpravy jsou již nyní k dispozici? Zde je výběr těch nejzajímavějších.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatné od 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium + Zlatá investiční mince Český lev 2018

Získáte roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Získáte zlatou 1/25 oz investiční minci Český lev 2018 standard. Mince Vám bude doručena poštou během ledna 2019. Nabídka platí pro 50 nejrychlejších nových předplatitelů.
Čtvrtletní předplatné 499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné 99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud