Dejmal: Pořád nejsme v plném počtu

Hráči 1. FC Karlovy Vary začali s přípravou na jaro v České fotbalové lize.

Míč, kopačky, hřiště. Na to museli fotbalisté 1. FC Karlovy Vary zapomenout. Alespoň v prvních dnech zimní přípravy neznali nic jiného než les a křupající sníh pod nohama. Míč a hřiště uviděli až po deseti dnech monotónního běhání.
S nějakým odbojem se však karlovarský trenér Jindřich Dejmal nesetkal, s přístupem svých hráčů byl spokojený. „Odběhávají, co mají,“ říká.
Deset dní podle osvědčeného Dejmalova receptu. Denně deset kilometrů – jeden v rozcvičce a devět na čas. „V kyslíkové zóně. Zvětší si srdce a plíce, aby se připravili na soustředění, kde budou běhat třikrát denně,“ vysvětluje kouč.
Míč a hřiště fotbalisté viděli poprvé v sobotu na Kladně. Remízou 2:2 s divizní rezervou vstoupili do zimního turnaje Slavoje Vyšehrad. „Kladno nás požádalo, jestli by se ten zápas nemohl hrát u nich místo na Vyšehradě, a my jsme jim vyhověli,“ říká Dejmal.
Na turnaji loni obsadily Karlovy Vary páté místo, letos prý umístění nehraje roli. „Příležitost dostanou všichni hráči bez rozdílu a toho, jaký bude výsledek,“ říká trenér po domluvě s vedením klubu. Remíza s divizním celkem mu přesto vadila. „Sice jsem řekl, že na výsledcích nezáleží, vedení 2:0 jsme ale měli udržet stůj co stůj.“
Turnaj odstartoval už minulý víkend. „Nám vyhovuje a chtěli jsme pozdější termín vzhledem k tomu, že první dny přípravy pouze běháme,“ dodává Jindřich Dejmal.
Na Vyšehradě se fotbalisté 1. FC Karlovy Vary postupně střetnou ještě s třetiligovým Královým Dvorem, divizními Kunicemi a třetiligovými rezervami Mladé Boleslavi a Viktorie Žižkov.
Z podzimního kádru už v Karlových Varech není Kotáb, který odešel do Německa, Janáčka zkoušejí v Sokolově, Mičkal se rozhodl pro Českou Lípu. „Pořád nejsme v plném počtu. To mi vadí,“ trápí teď karlovarského trenéra. Na zkoušce u Dejmala jsou Zápotocký, Němec a Sikora ze Staré Role, dále brankář Šourek, syn vedoucího mužstva, a Rolník z Chebu, jenž byl naposledy v Plzni. Napotřetí do Karlových Varů přišel Hemzáček, který tady byl už v dorostu. Naposledy zkoušel Hemzáček štěstí v Sokolově.

Posila z Budějovic

Do úvodu přípravy se zapojil i Slovák Kiss. „Jenže pak dostal chřipku a momentálně je nemocný,“ vysvětluje Dejmal.
Nejnovějším přírůstkem Karlových Varů je Michal Mácha. Českobudějovický odchovanec se k týmu připojil minulou středu. V lednu 2006 byl přeřazen z béčka Českých Budějovic do prvoligového A týmu, odkud po půl roce odešel hostovat do Sokolova. V lednu 2007 se vrátil, ale zařadili ho už jen do budějovické rezervy, do áčka se znovu dostal až v létě. V lednu 2009 Mácha zamířil do Hradce Králové. V létě se vrátil znovu na jih Čech, kde hrál za rezervu jako její kapitán.
„Budeme o jeho příchodu dále jednat, zatím má povolené hostování na testování,“ říká trenér Dejmal. Situace prý není tak špatná, jak na první pohled vypadá. Dejmala utěšuje, že příprava je dlouhá. „Za dva měsíce se mužstvo doplní zpátky,“ věří.
Jak to? Hlavně díky nastavení spolupráce se sousedním Sokolovem. To se projevilo už na podzim, ve Varech byli Vůjtěch a Blažek. Nyní je v Baníku na zkoušce Janáček.
Do soustředění, které začíná 26. ledna ve Skalné, by měli dva hráči ze Sokolova přijít. „Ať už ti, co tu byli, nebo jiní. Po soustředění ještě jeden kvalitní. Proto věřím, že to doplníme dobře,“ říká trenér Karlových Varů.