Dell smí převzít EMC, rozhodl Brusel. Všechny překážky ale ještě nepadly | E15.cz

Dell smí převzít EMC, rozhodl Brusel. Všechny překážky ale ještě nepadly

Sídlo Dellu v Texasu
Sídlo Dellu v Texasu
• 
ZDROJ: Eustress via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Evropská komise schválila americkému výrobci počítačů Dell plán převzetí společnosti EMC. Ta se zabývá ukládáním a správou dat. Transakce v hodnotě 67 miliard dolarů (1,7 bilionu korun) je vůbec největším převzetím v technologickém sektoru. Dohodu již minulý týden schválila americká Federální obchodní komise (FTC), ještě ji musí schválit čínský regulátor a také akcionáři EMC.

Dell oznámil dohodu loni v říjnu a jeho cílem je upevnit si postavení na trhu. Dell soupeří zejména se společnostmi Cisco Systems, IBM nebo Hewlett-Packard.

Evropská komise uvedla, že sloučený subjekt bude mít pouze nepatrný podíl na trhu vnějších podnikových systémů pro ukládání dat a bude stále čelit silné konkurenci. V oblasti virtualizačního softwaru má podle komise sice poměrně silné postavení divize EMC VMware, avšak ne takové, aby byla schopna omezovat konkurenci, uvedla agentura Reuters.

Sloučený podnik by měl být největší soukromě vlastněnou integrovanou technologickou společností na světě. Hodnota podniku má činit dva biliony USD, upozornil server MarTech Advisor.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.