Děti dostanou hokejku zdarma | E15.cz

Děti dostanou hokejku zdarma

Sedmička pokračuje v desetidílném seriálu sport pro děti. Po fotbale představí lední hokej.

Ve Frýdku-Místku hrají hokej skoro tři sta dětí v jedenácti věkových kategoriích od nejmladší přípravky
až po nejstarší juniorský výběr.
„Nejmladším dětem jsou čtyři roky. Trénují třikrát týdně. Seznamují se s bruslením, ledovou plochou a prostředím. Tréninky jsou dělané tak, aby je bavily. Nikoho do ničeho nenutíme,“ uvádí manažer HC
Frýdek-Místek Martin Kurajský.
Nejstarší děti z přípravky už si kromě tréninků zahrají i na jednom nebo dvou turnajích za sezonu.
„Jsou to mladí hokejisté chodící do prvních a druhých tříd. Postupně je zařazujeme do starších kategorií, které už hrají klasické soutěže,“ popisuje trenér Michal Bobok (na snímku se svým svěřencem
Viktorem Konečným mladším).
Mladí hokejisté byli nedávno i ve Švédsku. „Kluci sehráli čtyři zápasy s o rok staršími Švédy. Tamní hokej
byl přibližně na stejné úrovni jako ten náš. Pro všechny to byl velký zážitek, protože mladým hráčům pouštěli i národní hymny,“ říká jeden z rodičů a zároveň vedoucí družstva Viktor Konečný.
Hokej by měly hrát pouze zcela zdravé děti. Rodiče se nemusí bát o jejich zdraví, protože hokejový svaz vyžaduje, aby i ti nejmenší hráči pravidelně procházeli zátěžovými testy.
„Kontrolujeme, jestli mají v pořádku srdce. Na základě těchto testů zjišťujeme i to, jestli se jim kvůli sportu zlepšuje fyzická kondice a jakou mají tepovou frekvenci. Pokud u někoho zjistíme sebemenší problém, hned ho posíláme ke kardiologovi, který dítě vyšetří,“ říká lékařka Romana Chrostková.

Spolupráce se školami

Frýdecko-místecký hokejový oddíl spolupracuje se dvěma základními školami ve městě, ve kterých má speciální hokejové třídy.
„Na deváté základní škole máme šestou až devátou sportovní třídu. Na sedmé základní škole jsme letos otevřeli čtvrtou a pátou. Příští rok chceme otevřít třetí třídu. V budoucnu by měly tyto třídy přibývat,“
přibližuje Kurajský.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.