Dětské oddělení nemocnice v Karlových Varech převzalo chůvičky | E15.cz

Dětské oddělení nemocnice v Karlových Varech převzalo chůvičky

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dětské oddělení nemocnice v Karlových Varech dnes převzalo dar od Nadace Křižovatka, zastoupené předsedou její správní rady Martinem Rosinkem a jejím členem Ing. Vlastimilem Novotným.

Nemocnice převzala Apnoe monitory BABYSENSE II (tzv. chůvičky), které slouží k monitorování dýchacích pohybů zejména rizikových novorozenců a kojenců. Tedy dětí s nízkou porodní váhou, po prodělaných nepravidelnostech poporodní adaptace a dětí s některými vrozenými vadami, např. srdečními. „Pokud dítě přestane dýchat, monitor spustí akustický alarm a současně se na přístroji rozsvítí červená signalizace. V karlovarské nemocnici tyto monitory používají hlavně na oddělení fyziologických novorozenců a u všech dětí po operativních porodech,“ řekla Sedmičce mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Marková. Nemocnice jich získala osm, cena jedné monitorovací soupravy je 2.900,- Kč. Jak Marková uvedla, monitory dechu nebyly darovány Nadací Křižovatka nemocnici v Karlových Varech poprvé. „Spolupráce s touto nadací trvá již několik let. Za střed svého zájmu si Nadace Křižovatka zvolila jako jediná organizace v České republice pomoc dětem ohroženým tzv. syndromem náhlého úmrtí novorozenců (SIDS),“ uvedla s tím, že od roku 1995 bylo nadací předáno již více než tři tisíce apnoe monitorů na dětská či novorozenecká oddělení nemocnic v celé České republice. Kromě toho si maminky mohou přímo od nadace „elektronické chůvičky“ vypůjčit i domů pro první měsíce života svého dítěte.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.