Dívčí válka na ostří bruslí

Z hokejového klubu žen HC Plzeň 1929 odešly starší hráčky. Založily si nový celek HC PROFI-CZ Plzeň, takže ve městě jsou teď dva ženské hokejové týmy.

Hokejové družstvo žen HC Plzeň 1929 neprožilo právě povedenou sezonu a před tou nastávající se u něj daly čekat změny. Nastaly, ale jiné, než kdo očekával.

Z jednoho týmu dva

Před novou sezonou se starší hráčky rozhodly z týmu odejít a založit nové družstvo. „Nesešly jsme se názorově v další koncepci a fungováním týmu s realizačním týmem v čele s trenérem Martinem Barčákem. Věřím, že fungovat coby kouč ženského hokejového týmu není úplně jednoduchá věc, ale myslím si, že naslouchání především starším a zkušenějším hráčkám je neoddiskutovatelný základ, bez kterého se to neobejde,“ okomentovala nastalou situaci bývalá kapitánka Marcela Mannová, nyní už členka HC PROFI-CZ Plzeň.

„Je to určitě škoda, ale nedá se nic dělat. Odešla řada šikovných hráček, ale takový je už život. My chceme postupně vytvářet perspektivní tým, který bude mít větší četnost tréninků. Tomuto systému se některé starší hráčky nechtěly podvolit, proto situace dospěla tam, kdeje,“ zhodnotil pohled druhé strany trenér Martin Barčák.

Krok zpátky

Vzniklá situace kolem ženského hokeje v Plzni asi nejvíce mrzí jednoho ze zakladatelů, Jana Dědiče, který stál před pětadvaceti lety u jeho zrodu. „Je to hrozná škoda a krok zpět. Bohužel, ztratí se několik let,“ smutně konstatuje. Start do nového ročníku ženských soutěží vyšel lépe pro tým HC PROFI-CZ Plzeň, který v nižší skupině B deklasoval na ledě soupeře Neratovice poměrem 16:1. Celek HC Plzeň 1929 ve vyšší skupině A podlehl doma po sympatickém výkonu Litvínovu 2:4.