Do Orlové přijede extraligový Valosun | e15.cz

Do Orlové přijede extraligový Valosun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Basketbalistky BC Orlová mají za sebou šest kol ve druhé lize. A chystají se na utkání v Českém poháru proti Valosunu Brno.

V úvodních šesti druholigových utkáních dosáhly basketbalistky Orlové na čtyři vítězství a dvě prohry. Poslední utkání hrály svěřenkyně Radka Wlacha o víkendu. Orlová se nejdříve utkala s Pardubicemi a zvítězila 73:53. O den později pak podlehla Brnu 60:66. „O Pardubicích jsme věděli, že mají mladý tým a že jejich basketbal bude hodně rychlý. To se potvrdilo a po třetí čtvrtině jsme dokonce o jeden bod prohrávali. Rozhodlo ale to, že jsme v zápase prostřídali celý mančaft a v závěrečné čtvrtině jsme Pardubice přejeli 29:8. S Brnem jsme taky odehráli vyrovnaný zápas. Tam to dokonce po třech čtvrtinách bylo nerozhodně, ale ke konci zápasů jsme neproměnili tři útoky po sobě, potom jsme faulovali a Brno proměnilo všechny trestné hody, které rozhodly,“ okomentoval poslední zápasy Orlové trenér Wlach.

Orlovou čekají zápasy s favority soutěže

K favoritům druhé basketbalové ligy patří především týmy Slovanka Praha a Krnov. „Je za námi teprve úvod, ale oba tyto týmy zatím ještě neztratily ani bod. My se budeme snažit uhrát play-off, do kterého postoupí šest nejlepších týmů ligy,“ sdělil Wlach. A právě v dalších zápasech se Orlovanky střetnou se Slovankou, s Novým Jičínem a právě s Krnovem. „Je to hrozně těžký los. Navíc hrajeme všechna utkání na hřištích soupeřů. Přesto chceme alespoň v jednom utkání zvítězit,“ řekl odhodlaně Wlach. Trenér Orlové spočítal, že k postupu do play-off bude jeho hráčkám stačit kladná bilance výher a proher. „Loni jsme postoupili s bilancí devíti výher a devíti proher ze šestého místa. Letos bychom chtěli vyhrát alespoň desetkrát. To by byla jistota,“ prohlásil Wlach. Orlovský kouč hodně spoléhá na nejlepší střelkyni týmu Terezu Barnetovou. Ta kromě zápasů ve druhé lize žen stíhá i extraligu dorostenek. „Někdy je to pořádně náročné. V letošním roce se chystám ještě na maturitu. Zatím to ale zvládám,“ pověděla osmnáctiletá střelkyně týmu.
Stodvaaosmdesát centimetrů vysoká hráčka byla v každém utkání Orlové nejlepší střelkyně svého týmu. „Až poslední dva roky mi to padá. Předtím jsem žádná střelkyně nebyla,“ řekla Barnetová. Největším problémem Orlové je, že její hráčky se sejdou až vždycky v pátek před mistrovskými zápasy. „Holky u nás různě hostují nebo jsou to naše hráčky, ale třeba studují v Olomouci, kde hrají první ligu a nám vypomáhají. Třeba Zuzana Kubalová nebo Petra Plášková to tak mají. Jsme domluvení, že jednou přijede Petra a podruhé zase Zuzka,“ vysvětlil Wlach.

Duel Orlové s Valosunem Brno se blíží

Orlová v letošním roce bojuje i v Českém poháru, kde po povedených zápasech proti Příboru (73:58) a SBŠ Ostrava (66:56) postoupila do třetího kola, kde se utkají s extraligovým Valosunem Brno. „Tenhle zápas je svátkem pro orlovský basketbal. Brno má ve svém středu třeba Ivanu Večeřovou. Naše holky se domluvily, že určitě přijedou všechny, aby změřily své síly proti favoritovi,“ pravil Wlach. Utkání se hraje 1. prosince a třeba se do hry zapojí i Hana Milanová (na snímku), která letos ještě do zápasů nenastoupila. Ač se Orlovanky na pohár těší, prioritou je pro ně druhá liga, v níž by rády doputovaly, stejně jako loni, až do finále. Nestačily v něm na Karlín a prohrály 1:3 na zápasy. „Byla to škoda. Hráli bychom první ligu a nemuseli bychom posílat holky na hostování,“ lituje Wlach.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video