Do Prahy a Ostravy se na podzim vrátí francouzská zpěvačka Zaz | E15.cz

Do Prahy a Ostravy se na podzim vrátí francouzská zpěvačka Zaz

Francouzská zpěvačka Zaz
Francouzská zpěvačka Zaz
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po loňském úspěšném vystoupení na Colours of Ostrava a beznadějně vyprodaných koncertech v Praze a Brně se do Česka na podzim vrátí francouzská zpěvačka Zaz. V rámci turné na podporu loni vydaného alba Paris vystoupí 29. listopadu v pražském Fóru Karlín a 1. prosince v ostravské Aréně.

„Dvě poslední alba Recto verso a Paris se velmi rychle dostala na špičku hitparád a stala se nejprodávanějšími také v České Republice,“ uvedl za pořádající agenturu Pragokoncert Vladimír Sandler. Dodal, že vstupenky v cenách od 690 do 1290 korun jsou v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket Art.

Do Prahy se Zaz, která si vysloužila srovnání s legendární Edith Piaf, vrátí přesně po roce, kdy okouzlila vyprodanou halu Fóra Karlín. Několik tisíc fanoušků tehdy ocenilo na jejím prvním samostatném koncertě v Česku její bezprostřednost i střídání výrazových poloh. Úvod koncertu byl ve znamení popu, poté nabídla jazzový žánr a závěr vystoupení gradoval v šansonovém duchu.

Zpěvačka se proslavila v roce 2010 ihned po vydání debutového eponymního alba, které ocenili nejen posluchači, ale i hudební kritici. Desky s hitem Je veux (Chci) se prodalo přes dva miliony kusů, Zaz se narodila jako Isabelle Geffroyová 1. května 1980 v Tours. V dětství se učila hrát na housle, klavír a kytaru a také zpívat. V roce 1994 se s rodinou přestěhovala do Libourne a v nedalekém Bordeaux pokračovala ve studiu zpěvu. Vyzkoušela snad všechny žánry a mnoho kapel, než se v roce 2006 rozhodla odjet do Paříže. V baru pak více než rok zpívala šansony pro turisty, vystupovala i na ulicích Montmartru. Následně vyhrála pěveckou soutěž mladých talentů. Loni Zaz vydala třetí album nazvané Paris, kterým vzdává hold francouzské metropoli.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video