Dolní Rakousko je zimní ráj nejen pro lyžaře | E15.cz

Dolní Rakousko je zimní ráj nejen pro lyžaře

Sjezd na Hochkaru
Sjezd na Hochkaru
• 
ZDROJ: Archiv ZEN

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Střediska Dolního Rakouska lákají milovníky sněhu užít si kouzelné zimní dny na perfektně upravených sjezdovkách, běžkařských trasách, ve snowparcích, ale třeba i s dětmi na saních. Oblíbené výlety na sněžnicích ideálně doplní kulinářské zážitky, které nabízí útulné horské chaty prostřednictvím tradičních regionálních jídel. Zkrátka nepřijdou ani milovníci bruslení nebo stále více oblíbeného skialpinismu.

Střediska Dolního Rakouska se rozprostírají ve vzdálenosti pouhé jedné až dvou hodin jízdy autem od Vídně – necelých 200 km od českých hranic (Dolní Dvořiště) – a představují nejbližší možnost kvalitního lyžování pro zimní nadšence ze zemí střední a východní Evropy. Lyžařská střediska pokrývají oblast Mostviertelu a Vídeňských Alp a vysokou rozmanitostí nabízejí nejvšestrannější možnosti sněhových radovánek – na své si přijdou začátečníci, zkušení lyžaři, milovníci freeride i skialpinismu a stejně tak rodiny s dětmi.

Zimní vyžití v největších střediscích Dolního Rakouska

Oblast Dolního Rakouska nabízí mnoho lyžařských a snowboardových sjezdovek. Hochkar, nejvýše položené horské středisko (1.800 m.n.m.) zaručuje největší jistotou sněhu na 19 km skvěle upravených sjezdovek. Nově Hochkar nabízí také freeride s průvodcem na nekonečných a nedotčených svazích s hlubokým sněhem.

Lackenhof am Ötscher umožňuje lyžařům pohodlnou dostupnost sjezdovek z hotelů lemujících 19 km upravených svahů, nejmenším lyžařům nabízí dětský areál Sunny Kids Park a romantické duše potěší nedotčenou přírodou kolem hory Ötscher, která je ideální pro túry na sněžnicích s průvodcem.

Běh na lyžích, Lackenhof am Ötscher Autor: Archiv ZEN
Lackenhof am Ötscher

Středisko Gemeindealpe Mitterbach se může v rámci 14 km sjezdovek pochlubit i nejprudší sjezdovkou s přírodním sněhem v Dolním Rakousku a nově pro sezónu 2013/2014 připravilo dvě vyznačené skialpinistické trasy různých stupňů obtížnosti.

Středisko Annaberg nabízí 20 km sjezdovek včetně sjezdových FIS tratí, sjezdovky s boulemi, svižné svahy i mírné upravené sjezdovky, nechybí ani skicrossová a boardcrossová dráha.

Zvláštní pozornosti nejmenším se dostává ve středisku St. Corona am Wechsel, kde se ve speciálním dětském parku s lyžařskou školkou a sáňkařskou loukou učí první krůčky na sněhu. Uznávaná lyžařská škola společně s mírnými svahy a jistotou sněhu zaručí spoustu zábavy nejen dětem, ale začátečníkům každé věkové skupiny.

Maximální využití času stráveného na sjezdovkách umožňuje středisko Zauberg Semmering s umělým osvětlením a nočním provozem. Středisko Mönichkirchen-Mariensee nabízí rodinnou atmosféru s mírnými svahy pro začátečníky i černou sjezdovou pro profesionály, nechybí zde ani moderní lanovky a vleky a návštěvníci se mohou těšit na jemný prašan.

Lackenhof, Mostviertel Autor: Archiv ZEN
Lackenhof, Mostviertel

Lyžařské středisko Puchberg Salamander připravilo širokou nabídku pro lyžaře začátečníky – své první oblouky na sněhu tu trénují děti i dospělí v rámci kurzů lyžování i snowboardingu. Místní lyžařská škola nabízí také túry s průvodcem pro začínající skialpinisty. Středisko Reichenau an der Rax uchvátí všechny silou hor při procházkách na sněžnicích. Vše můžete umocnit gurmánským zážitkem v některé z typických horských chat na hoře Rax.

Mezi freestylisty a snowboardisty vyhledávaná střediska patří Hochkar, jehož chloubou je uznávaný snowpark východních Alp – Funpark, který hostí mnohé sportovní a společenské akce, například Hochkar open. Neméně oblíbený snowpark Ötscher se nachází ve středisku Lackenhof a na rozlehlé ploše nabízí překážky různé obtížnosti, jež jsou vhodné jak pro trénink začátečníků, tak pro pokročilé freestylisty. Třetím vyhledávaným střediskem freestylu v Dolním Rakousku je Split-Park ve středisku Zauberg Semmering.

Puchberg Autor: Archiv ZEN
Puchberg

Střediska Dolního Rakouska nabízejí také pestré vyžití pro milovníky běžkování. Celá oblast nabízí rozsáhlou síť upravovaných stop - například v rezortu St. Aegyd v oblasti Mostviertel je k dispozici 100 km tras, dalších 100 km panoramatických tras Vídeňských Alp, které se vinou v nadmořské výšce více než 1000 metrů nad mořem, nabízí středisko Wechsel-Semmering. Vedle sjezdového lyžování je možné si zaběžkovt také v oblastech Lackenhof and Göstling.

Mapka oblasti Mostviertel Autor: Archiv ZEN

Zimní zážitky mimo sjezdovky a běžkařské trasy

Střediska Dolního Rakouska nabízí rozmanité vyžití na sněhu i bez lyží na nohách. Oblíbenou aktivitou je zimní turistika na zasněžených pláních a téměř všechna střediska nabízejí síť zimních turistických tras. Velice populární jsou túry na sněžnicích a například v městečku St. Aegyd se vždy za úplňku organizují túry bílou zimní krajinou za doprovodu průvodce. Řada středisek má také ideální podmínky pro sáňkařské vyžití. Milovníci bruslení se mohou rozjet po zamrzlých hladinách místních jezer.

Zimní karta Dolního Rakouska

Osm největších středisek Dolního Rakouska – Annaberg, Hochkar, Lackenhof pod Ötscherem, Gemeindealpe Mitterbach, Mönichkirchen Mariensee, Puchberg Salamander, Zauberg Semmering a St. Corona pod Wechselem – nabízí svým návštěvníkům flexibilní skipas – Zimní karta Dolního Rakouska, jež jim umožní užít si rozmanitost jednotlivých lyžařských oblastí.

Děti na sjezdovce v oblasti Moenichkirchen Autor: Archiv ZEN
Děti na sjezdovce v oblasti Moenichkirchen

stránkách Wintercard.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video